Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 21:27
 
Sincan'da Özel Harekat Grup Amirliği Törenle Açıldı
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve Sincan Belediyesinin katkılarıyla Özel Harekat Grup amirliği Sincan Gökçek Mahallesinde hizmete açıldı.
Sincan Haberi
Sincan'da Özel Harekat Grup Amirliği Törenle Açıldı

Özel Harekat Grup Amirliği, Sincan Gökçek Mahallesinde düzenlenen törenle açıldı. Sincan Belediyesinin katkılarıyla açılan Özel Harekat Grup Amirliği binasına 1992 yılında bölücü teröristlerle yalnızca 3 kişiyle çatışmaya giren ve kahramanca mücadele ederek şehit olan Özel Harekatın ilk şehit Emniyet Müdürü Ali Er'in ismi verilerek şehidin adı Sincan’da yaşatılacak.

Açılış törenine Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanı Resul Huloğlu, İstihbarat Daire Başkanı Akın Zaimoğlu, Havacılık Daire Başkanı Uygar Elmastaşı ile şehidin kendi gibi polis olan ve Ankara Emniyet Müdürlüğünde görev yapan oğulları Emniyet Müdür Yardımcısı Halil Volkan Er, Özel Harekat Şube Müdürü Eraslan Er, Mamak İlçe Emniyet Müdürü Erkut Er ve şehidin eşi Necdet Er katıldı.

İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan açılış töreninde özel Harekat polisinin oğlu olan Mustafa Alp şiir okudu. Törenin ardından açılış Kur'an-ı Kerim okunarak, dualarla yapıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Özel, Harekat, Grup, Amirliği, Törenle, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı