Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 01:20
 
Sincan Şoförler Odası Başkanı İsa Yalçın Büyük Oynuyor!
Sincan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın, Sincan Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Sincan Haberi
Sincan Şoförler Odası Başkanı İsa Yalçın Büyük Oynuyor!

Sincan Şoförler Odası Başkanı İsa Yalçın, Şoförler Odası'nda düzenlediği ve çok sayıda esnafın katıldığı bir program ile Sincan Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi'nin Ocak ayında yapılacak olan kongresinde Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

 
Yalçın, basın açıklamasında oldukça iddialı konuşurken "Benim en büyük avantajım temsil ettiğim esnaflarımın ta kendisiyim. Esnafın derdi nedir en iyi bilenlerdenim" şeklinde açıklamada bulundu. Yalçın, açıklamasında şunları söyledi:
 
"Yaklaşık üç yıldır sürdürdüğüm başkanlık görevinde, Rabbimin izniyle temsil ettiğim esnaflarımıza birçok hizmet üretme imkanı buldum. Benim en büyük avantajım temsil ettiğim esnaflarımın ta kendisiyim. Esnafın derdi nedir en iyi bilenlerdenim. Gözden uzak olanın gönülden de uzak olacağına inanmış bir kardeşiniz olarak her zaman esnaflarımın yanında ve arasındayım. Benim en büyük idealim tüm esnaflarımız ile birlikte büyük bir aile oluşturmak derdiyle dertleşmek, hüznüyle hüzünlenmek, sevinciyle sevinmek kültürümüze, geleneklerimize ve maneviyatımıza sahip çıkarak birlik ve beraberlik içinde hizmet üretmektir.
 
Öncelikle siz çok kıymetli esnaflarımızdan gelen talep, sonrasında mevcudun hizmet sunumunda kişiye göre farklılıklar göstermesi ve devletimizin esnaflarımıza sunduğu destek amaçlı finans kaynaklarını hiçbir ayırdım yapmadan tüm esnaflarımızın almasına aracılık etmek ve bu imkanları daha avantajlı, esnaflarımıza sunmak için ilgili devlet büyüklerimize ulaşıp çok zor durumda olan esnaflarımızı bir nebzede olsun ekonomik olarak rahatlatmak için, öncelikle Rabbimin izni ve sizlerin destekleriyle S.S Sincan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına adayım."
 
18 Ocak 2021 tarihinde yapılması planlanan Sincan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin uzun yıllardır başkanlığını sürdüren Halis Çevik, geçtiğimiz ay yakalandığı hastalıktan kurtulamadı ve hayatını kaybetti. Çevik'in yerine, yine yıllardır başkan vekili olarak görev yapan İsmail Eser getirildi. İsmail Eser'in de başkanlık için aday olduğu Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin Ocak ayında yapılacak kongresinde başkanlık yarışının oldukça çekişmeli geçmesi bekleniyor.
 
 
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Şoförler, Odası, Başkanı, İsa, Yalçın, Büyük, Oynuyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı