Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 18:18
 
Sincan ve Etimesgut Belediye Başkanları Bir Araya Geldi
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e iadei ziyarette bulundu.
Etimesgut Haberi
Sincan ve Etimesgut Belediye Başkanları Bir Araya Geldi

Başkan Demirel ve Ercan, Sincan ve Etimesgut'un ulaşım konusunu masaya yatırdılar. Başkan Demirel, Etimesgut ve Sincan'ın kent içi ulaşımda can damarlarından İstasyon Caddesi'ndeki trafik sorunu hakkında çözüm önerilerini dile getirdi.

Başkentin nüfusunun beşte birinin Etimesgut ve Sincan bölgesinde yaşadığını belirten Demirel, "Etimesgut'un nüfusu 565 bin, Sincan'ın nüfusu 524 bin civarında. Her iki ilçede toplam 1.1 milyon nüfus yaşıyor. Bu nüfusun büyük çoğunluğu, Ankara'nın diğer merkez ilçelerine ulaşımda İstasyon Caddesi'ni kullanıyor. Büyükşehir Belediyemiz, Ankara Bulvarı ve Bağlıca Bulvarı bağlantı yollarını açarak bölgemiz trafiğini önemli ölçüde rahattı ancak, Türk Kızılayı ve İstasyon Caddesi'nde trafik sıkışmaktadır. Özellikle işe gidiş ve iş çıkışı saatlerinde trafik içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. İstasyon Caddemizin rahatlaması için yol genişletme çalışmasının büyükşehir belediyemizin programında olduğunu biliyorum. Kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. İnşallah süratle çalışmalar tamamlanır ve hem Etimesgutlu hem de Sincanlı hemşehrilerimiz rahat bir nefes alır" dedi.

Demirel, İstasyon Caddesi trafik sorununun çözümü noktasında belediye olarak her türlü destek ve katkıyı vermekte olduklarını, vatandaşların, sorunun bir an önce çözülmesini beklediklerini söyledi. Demirel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın bu konuda yoğun gayret gösterdiğini de belirtti.

Başkan Murat Ercan da, trafik yönünden Etimesgut ve Sincan'ın aynı kaderi paylaştığını vurgulayarak, Türk Kızılayı ve İstasyon Caddesi'nin genişletilmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi'nden alınan kararla, Sincan ve Etimesgut’lu vatandaşların trafik çilesinin büyük ölçüde çözüleceğini kaydetti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, ve, Etimesgut, Belediye, Başkanları, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı