Haber Detayı
19 Ağustos 2016 - Cuma 00:14
 
Sincan Belediyesi'nden Hayvan Dostu Hizmetler
Sincan Belediyesinin sahiplendirme faaliyetleriyle sokak hayvanları sıcak bir yuvaya kavuşuyor.
Sincan Haberi
Sincan Belediyesi'nden Hayvan Dostu Hizmetler

Sincan Belediyesi, sokak hayvanlarını sahiplendirme hizmetine devam ediyor. Pet shoplar yerine Sincan Belediyesinin bakım merkezlerinde kalan hayvanları tercih eden vatandaşlar, 2015 yılında toplam 382 minik dosta kapılarını açtı. 2016 yılının başından bu yana da 195 hayvan sahiplendirilerek, yeni bir yuvaya kavuşturuldu. Gerekli bakım, tedavi ve aşıları yapılan minik dostlar, hiçbir ücret talep edilmeden yeni ailelerine teslim edildi.

Sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerine de devam eden Sincan Belediyesi, yüzlerce hayvanın gerekli tedavilerini uyguladıktan sonra belediyeye ait hayvan barınağında bakımını sağladı. 266 sokak hayvanını kısırlaştıran Sincan Belediyesi, 578 sokak hayvanının da imkanlar ölçüsünde tedavilerini gerçekleştirdikten sonra yasalar gereği doğal ortamlarına geri bıraktı.

Sahiplendirme faaliyetlerinin devam ettiğini bildiren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Sokak hayvanlarının bizlerden tek istediği sevgi ve ilgi… Onları sevip koruyabilecek ve terk etmeyecek ailelere ihtiyaçları var. Kapılarını sadık bir dosta açmak isteyen hayvanseverleri bakım merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesinin, sahiplendirme, faaliyetleriyle, sokak, hayvanları, sıcak,
Yorumlar
Haber Yazılımı