Haber Detayı
12 Nisan 2016 - Salı 21:42
 
Sincan ve Etimesgut'tan, Kılıçdaroğlu'na Büyük Tepki
AK Parti Sincan ve Etimesgut Kadın Kolları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sarf ettiği sözlere tepki göstererek bir basın açıklaması yaptılar.
Siyaset Haberi
Sincan ve Etimesgut'tan, Kılıçdaroğlu'na Büyük Tepki

ANKARA–  Ak Parti Sincan Kadın Kolları ve Etimesgut Kadın Kolları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözlerini kınadı. Ak Parti Sincan İlçe Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Ak Parti Sincan İlçe Başkanı Fatih Omaç da kadın kollarına destek verdi. Etimesgut AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Aldemir’de İlçe Başkanı Mehmet İkbal Yılmaz ve beraberindeki kadınlarla birlikte ilçe binası önünde bir basın açıklaması yaparak Kılıçdaroğlu’nu kınadılar. Ak Parti Sincan Kadın Kolları Başkanı Emine Yaramış ve Etimesgut Kadın Kolları Başkanı Sevim Aldemir, konuyla ilgi yaptığı açıklamalarında “Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği, ahlak ve insaftan yoksun ifadeler ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir” dedi. “Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanını bir kez daha şiddetle kınıyoruz” diyen her iki kadın kolları başkanları, açıklamalarını şöyle sürdürdüler:

    “Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığına mensup tüm kadınlar olarak bir kez daha kamuoyuna sesleniyoruz. 5 Nisan 2016 tarihinde milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin çatısı altında tüm kadınları aşağılayan bir tavırla Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı bir kadına hakaret etmiştir. ‘Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı’ iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakarlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.
   Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür.  Bizler siyaseti vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak, şimdi zaman, hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz. Başta CHP’li hemcinslerimiz olmak üzere toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz. Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler, milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz. 5 Nisan 2016 tarihini partisinin tarihine kara bir leke olarak geçiren CHP Genel Başkanına; sadece özür yetmez diyoruz. Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK Parti, Sincan, Etimesgut, Kadın, Kolları, CHP Genel, Başkanı, Kemal
Yorumlar
Haber Yazılımı