Haber Detayı
27 Ağustos 2014 - Çarşamba 00:22
 
Sincan Yaz Kur'an Kurslarında Mezuniyet Heyecanı
Sincan Belediyesi ve Sincan İlçe Müftülüğü işbirliği ile yaz kuran kursları öğrencileri için mezuniyet töreni yapıldı.
Sincan Haberi
Sincan Yaz Kur'an Kurslarında Mezuniyet Heyecanı

Sincan’da gönüller huzurla doldu. Sincan’da 3 ay boyunca Kuran’ı Kerim eğitimi alan 12-18 yaş arasındaki 538 öğrenci, Sincan Belediyesi ve Sincan İlçe Müftülüğü ’nün birlikte düzenlediği törenle mezun oldu. Sincan Müftüsü Osman Şener’in duasıyla açılan törende; minik öğrencilerden oluşan koro ilahiler seslendirdi. Semah gösterilerinin de yapıldığı törende, yeni mezunlar Kuran’ı Kerim okuyarak kulakların pasını sildi. Törende mezun olan öğrencilere Sesli Kur’an-ı Kerim ve besmele çeken bardak hediye eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, büyük bir ilgi ile karşılandı.

Mezun olan tüm öğrencileri kutlayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “ Sincan’ımızda 538 öğrencimiz bu yaz kuran kurslarından mezun oldu. Tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun. Kurslara bu yılda yoğun ilgi oldu, bunun için ailelere çok teşekkür ederim.” dedi.

Kur’an-ı Kerim öğrenmenin gerekliliğine vurgu yapan Sincan Müftüsü Osman Şener, “Yaz kuran kursları özverinin ve emeğin yeridir. Çocuklarımız yaz dönemlerinde bu kurslara gelerek büyük bir adım atmış ve Allah yolunda ilerlemeyi seçmiştir. Bu yıl kurslarımıza yoğun bir talep vardı, bu bizi çok memnun etti. Ailelerimize gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyor, mezun olan çocuklarımızı kutluyorum.” dedi

GAZZEYE DESTEK

Dualarla açılan mezuniyet töreni, Sincan Müftüsü Osman Şener’in hatip duasıyla son buldu. Törende Gazze’de unutulmadı. Gazze içinde dualar okunan törende, ilahilerle kulakların pası silindi kalpler de huzur ile doldu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, Sincan, İlçe, Müftülüğü, işbirliği, yaz, kuran, kursları, öğ
Yorumlar
Haber Yazılımı