Haber Detayı
11 Mayıs 2013 - Cumartesi 23:48
 
Sincan'da Bilim Şenlikleri Başladı
Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan’da düzenlenen TÜBİTAK Bilim Şenliklerinde öğrencileri yalnız bırakmıyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Bilim Şenlikleri Başladı

İlçenin dört bir yanındaki okullarda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Şenliklerine katılan Başkan Tuna, öğrencilerin projelerini tek tek inceliyor. Tuna Üçer Ortaokulu ve Hacı Bektaş’ı Veli Ortaokulunda düzenlenen şenliklere katılan Başkan Tuna, öğrencileri yaptıkları projelerden dolayı tebrik etti.

 

Sincan’da Bilim Şenlikleri heyecanı başladı. İlçedeki okullarda aylardır hazırlıkları süren araştırmalar görücüye çıktı. Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun emek verdiği projeler sergilenmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile hayata geçirilen Bilim Şenlikleri ile öğrencilere araştırma bilinci aşılamak amaçlanıyor. Sincan Belediyesi de okulları bu önemli günde yalnız bırakmıyor. İlçedeki okulların davetlerini geri çevirmeyerek öğrenci ve eğitimcilerle bir araya gelen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, ilçedeki Bilim Şenliklerine katılmaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Tuna Üçer Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Şenliğine katılan Başkan Tuna, bu kez de Hacı Bektaş’ı Veli Ortaokulu’nun TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışını yaptı. Birbirinden ilginç çalışmaların bulunduğu şenliklerde Başkan Tuna, tüm araştırmacı gençlerle tek tek ilgilendi. Her projeyi inceleyen Başkan Tuna, geleceğin teminatı olan gençleri çalışmalarından dolayı tebrik etti. İLGİNÇ PROJELER Sincan Belediyesi eğitime verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor. İlçedeki Bilim Şenliklerine katılarak eğitimin ve eğitimcinin yanında olduklarını gösteren Başkan Tuna, öğrencilerinde büyük ilgisini topluyor. Tuna Üçer Ortaokulunda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Şenliğine, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Birbirinden farklı ve ilginç 40 bilimsel çalışmanın sergilendiği Şenlik, büyük beğeni topladı. Okulda öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan Başkan Tuna’ya Okul Müdürü Şemsettin Ceran tarafından da teşekkür plaketi verildi.

 

Geleceğin teminatı olan gençleri yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “ Bu Bilim Şenliğinde emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve gençlerimizi tebrik ediyorum. Birbirinden farklı ve önemli projelere imza atan bu gençlerin ileride daha güzel işler yapacaklarına şüphe yok. Geleceğin teminatı olan siz gençlerin bu çalışmaları ve gayretleri bizleri çok mutlu ediyor. Biz millet olarak eğitime çok önem veriyoruz. Belediye olarak da imkanlarımız ölçüsünde okullarımıza yardım yapmaya çalışıyoruz. Yeter ki sizler okuyun… Sizlere bir atasözümüzü hatırlatmak istiyorum. “Demir tava geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti” der atalarımız… Bugünlerinizin kıymetini bilin ve derslerinize iyi çalışın.” dedi. Tuna Üçer Ortaokulu Müdürü Şemsettin Ceran, araştırma ve öğrenme arzusunun çok önemli olduğunu söyleyerek Bilim Şenliğine katılan tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Ceran; “ Yerel Yönetimler eğitime ne kadar önem verirse o ilçede eğitim o kadar ileriye gidiyor. Belediye Başkanımızın eğitime verdiği önem çok büyük… Kendisine okullarımıza verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“BİLİME İZ BIRAKIN”

 

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Hacı Bektaş’ı Veli Ortaokulunda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın da açılışını yaptı. “Bilimden Gidilmeyen Yolun Sonu Karanlıktır” sloganıyla hayata geçirdikleri birbirinden farklı ve ilginç projeyi sergileyen öğrenciler, katılımcılardan tam not aldı. Sincan’daki Bilim Şenliklerinde öğrenciler birbirinden ilginç çalışmalarıyla göz doldurdu. Bilim Şenliğinde; 11 ile en kolay çarpmayı bulan da vardı, babaannesi için unutmama şapkası yapanda… Matematikten biyolojiye, teknolojiden fen bilgisine kadar pek çok alanda araştırma yapan öğrenciler, katılımcıların büyük beğenisini topladı. Emeği geçen öğretmen ve öğrencileri Fuar için tebrik eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Bu güzel günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin büyük emekle ortaya koydukları bu projeleri göreceğiz. Araştırmak, öğrenmek yeni bir şey ortaya koymak ayrı bir mutluluktur. İnşallah ilerleyen zamanlarda bu gayretlerinizle bizleri gururlandıracaksınız. Sevgili öğrenciler, önünüzde zaman varken derslerinize iyi çalışın, geleceğimizin aydınlık olması sizlerin elinde… Fuarda emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımızı kutluyor, öğrencilerimize derslerinde başarılar diliyorum.” dedi.

 

Bilim Şenliklerinin bir yarışma olmadığını belirten Hacı Bektaş’ı Veli Ortaokulu Müdürü Kenan Daş, “ Öğrencilerimiz Bilim Şenlikleri sayesinde eğlenirken öğreniyor. İnsanlık tarihin en büyük buluşunun ateş ya da tekerlek değil birlikte çalışmaktır. Burada da bunun en güzel örneğini göreceksiniz. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sincan, Belediye, Başkanı, Doç, Dr, Mustafa, Tuna, Sincan’da, düzenlenen, TÜBİTA
Yorumlar
Haber Yazılımı