Haber Detayı
16 Temmuz 2015 - Perşembe 01:22
 
Sincan'da Temizlik Gece Gündüz Devam Ediyor
Sincan Belediyesi vatandaş uyurken bile, çalışmaya devam ediyor. Temizlik ekipleri cadde ve sokakları gece boyunca temizleyerek vatandaşın sabaha tertemiz bir Sincan’da uyanmasını sağlıyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Temizlik Gece Gündüz Devam Ediyor

Sincan Belediyesi “ Daha Temiz Bir Sincan” için çalışmaya devam ediyor. Ankara’nın en büyük yerleşim yerlerinden biri Temizlik Ekipleri gece ve gündüz vardiyaları halinde Sincan’ı yaşanabilir hale getirmek için çalışıyor. Gündüzleri rutin temizlik işlerini yapan ekipler, geceleri cadde ve sokakları deterjanlı sularla yıkıyor. Özellikle çöp çıkarma noktalarını özenle yıkayan görevliler, vatandaşların yeni güne tertemiz uyanmasını sağlıyor.

Sincan’ın kocaman bir ev olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Sincan’ımız hepimizin yaşadığı kocaman bir ev aslında, bu bilinçle biz belediye olarak ilçemizin en ücra köşesinde dahi temizlenmemiş bir tek yer bile bırakmamak için çalışıyoruz.” dedi.

RAMAZAN TEMİZLİĞİ DÖRT BİR YANDA

Modern ve çağdaş şehircilik anlayışı ile her geçen gün daha da gelişen ve günden güne çehresi değişen Sincan; sokakları, mahalleleri ve köyleri ile Ankara’nın batı koridorunda parlamaya devam ediyor. Yalnız kent merkezi değil Yenikent ve Temelli bölgeleri de bu değişimden payını alıyor. Sincan Belediyesi temizlik ekipleri Sincan’ın dört bir yanında 24 saat en etkin hizmeti verebilmek için çalışıyor. Ramazan Ayı dolayısıyla temizilik çalışmalarını daha da artıran belediye, vatandaşın rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Yalnız şehir merkezi değil ilçenin en ücra köylerine kadar temizlik hizmeti veriliyor. Bölgedeki her köy haftada en az iki defa temizlik hizmetlerinden yararlanıyor. Sadece çöp konusunda değil, çevre düzeni ve temizliği hususunda da belediye ekipleri büyük bir gayretle çalışmaya devam ediyor. Oluşturulan “mıntıka ekipleri” ile ilçenin boş arazilerine atılan atıklar tek tek toplanarak ilçeye hak ettiği görüntü kazandırılıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, Belediyesi, vatandaş, uyurken, bile, çalışmaya, devam, ediyor, Temizlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı