Haber Detayı
02 Haziran 2013 - Pazar 18:35
 
Sincan'ın Kursiyerleri Yeteneklerini Sergiliyor
Sincan Belediyesi’nin düzenlediği meslek edindirme kurslarının öğrencileri yeteneklerini sergilemeye başladı.
Sincan Haberi
Sincan'ın Kursiyerleri Yeteneklerini Sergiliyor

Takı tasarımından iğne oyasına, ebrudan ahşap boyamaya kadar birçok alanda eğitim alan öğrenciler, yılsonu sergilerini tek tek açarak ilçe sakinleri ile buluşturmaya başladı. Lale Meydanı Lale Konferans Salonu fuaye alanında sergilenen el emeği göz nuru ürünler, katılımcıların da büyük beğenisini topluyor.

 

Sincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen hobi ve meslek edindirme kursları bu yıl ki mezunlarını verdi. 22 farklı branşta kurs alan 1200 kursiyeri daha mezun eden Sincan Belediyesi kursiyerleri yılsonu sergilerini açıyor. İlk olarak iğne oyası ve mefruşat sergisini açan mezunlar, öğrendiklerini Lale Meydanındaki Konferans Salonundaki fuaye alanında halkının beğenisine sundu. Hünerli ellerin hazırladığı birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünler, sergiye katılanların takdirini topladı.

 

Serginin açılışı; Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, Sincan Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Barın, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Zihni Özdemir ve Sincanlıların katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Kursiyerlerin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “ Kursiyerlerimizin yaptığı çalışmalar göğsümüzü kabarttı. Uzun ve yorucu bir kurs döneminin ardından böyle bir sergide buluşmamız verilen emeğe değdiğinin en büyük delilidir. Bütün kursiyerlerimizi ve değerli öğretmenlerini tebrik ediyorum Sincan’ımız için sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecektir .” dedi.

 

HER SALI YENİ BİR SERGİ

 

Lale Meydanı Lale Konferans Salonunda gerçekleşen sergiler her salı değişerek farklı bir alanda kurs alan hünerli ellere devir olacak. Gelecek hafta seramik ve ebru sanatının yerini alacağı sergiye tüm halkı davet eden kursiyerler, ilgiden de oldukça memnun gözüküyor. 11 Haziranda ise engelli kursiyerlerin yerini alacağı sergide aynı zamanda engelli kursiyerlerin gösterileri ile de farklı bir anlam kazanacak.

Hobi ve Meslek Edindirme kurslarına kayıtlar yıl boyunca devam ediyor. Sabah ve akşam olmak üzere pek çok alanda verilen kurslara kayıt için ise 444 4 762 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan, Belediyesi’nin, düzenlediği, meslek, edindirme, kurslarının, öğrencileri
Yorumlar
Haber Yazılımı