Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 01:42
 
Süleyman Yılmaz'dan İddialı Proje!
Çankaya’nın en önemli, sorunlarından biri olan otopark sorununa AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz’dan çok konuşulacak iddialı bir proje geldi.
Çankaya Haberi
Süleyman Yılmaz'dan İddialı Proje!

Süleyman Yılmaz “Halkımız 2014 yerel seçimlerinde bize yetki verdiği takdirde Çankaya’da belirlediğimiz birkaç bölgeye yeni nesil otoparklar inşa ederek, bu sorunu tamamıyla çözmek istiyoruz. Avrupa’nın önemli ülkelerinin başkentlerinde Amerika’da eyaletlerdeki şehirlerde bu tarz sorunlar yaşamazsınız. Niye bizim Çankayalı halkımız yaşıyor. Bu bizim halkımıza revamıdır? Çankayalı her şeyin en iyisine layıktır.” dedi

Süleyman Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Çankaya’nın hangi eski yerleşim bölgelerine giderseniz gidin, Çankaya’nın en büyük sorunlarından birisi de otopark sorunudur. Emek mahallesinde de aynı sorun vardır, Maltepe mahallesinde de, Ayrancı mahallesinde de. Bunlarla ilgili olarak mevcut CHP’li Çankaya belediyesi somut bir proje ve çözüm önerisi ortaya koyamamıştır.” dedi.

HİZMET SAĞLAMAKTAN YOKSUN BİR ÇANKAYA BELEDİYESİ

Ulusal medyaya bu konu defalarca kez yansıdı. Ama Çankaya Belediyesi, bu soruna karşı duyarsız kaldı ve halen de kalmaya devam ediyor. Düşünün akşam yorgun argın evinize dönüyorsunuz ve kapınızın önündeki park yeri dolu olduğundan 15 dakika belki de 30 dakika park yeri arıyorsunuz. Bu Çankayalıya revamıdır? Bahçeli ve Emek bölgesindeki eski binalar yıkılıyor ve yerine yeni yapılan binalarda aynı sorun var. Nasıl oluyor bu? Mevcut yasaya göre otopark ihtiyacının bina içinde veya parselinde karşılanması esastır maddesi olmasına rağmen, otopark ihtiyacı sadece proje üzerinde karşılanıyor ve yapı ruhsatı alınıyor peki ya sonra? Denetim mekanizmasının eksik ve kusurlu olduğundan ötürü, projede ortaya konan otopark uygulamaya geçmiyor. Burada ciddi bir vurdumduymazlık ve işgüzarlık vardır.

 

OTOPARKLARIN İNŞAAT MALİYETİNİ REKLAMLAR VE SPONSORLARDAN ALACAĞIZ

İlçe Başkanı Yılmaz:

“Biz geliştirdiğimiz çok güzel bir formülle Çankaya’daki otopark sorununa kalıcı bir çözüm getireceğiz. İlçe başkanlığımızda bu konu ile alakadar mühendis, mimar ve şehir plancılardan oluşan teknik bir kadro kurduk. Bu kadro’nun görevi Çankaya’daki mahallerdeki teknik sorunları tespit ederek bunlara kalıcı, hesaplı, teknik çözümler üretmek.

Bize Çankaya Belediyesi diyor ki: Kaynağı ben bulamıyorum, siz nasıl bulacaksınız? Aslında, bu sorunun cevabı çok basit. Biz sadece ve sadece kaynaklarımızı israf etmeyeceğiz, verimli olarak kullanacağız. Yer temini hususunda, kamu’dan birkaç kurumla görüşmelerimiz devam ediyor, otoparkların inşaası konusunda, yıllık olarak alacağımız reklamlar ve mağaza kira gelirleri sayesinde bu otoparkları çok ucuza mal edeceğiz.”

YAYALAR DA NEFES ALACAK

İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz, bölgenin önemli sorumlarından bir olan kaldırımlara araç park etme hususuyla alakadar olarak da:

“Ayrıca yeni nesil kaldırım ve kaldırım taşlarıyla araçların kaldırımlara da çıkmasını engelleyerek yayalar için yapılmış kaldırımları yeniden yayalara tahsis edeceğiz, bölgemizde asla tarihi ve kültürel yozlaşmaya müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Çankaya’nın, önemli, sorunlarından, biri, olan, otopark, sorununa, AK, Parti, Ça
Yorumlar
Haber Yazılımı