Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 16:05
 
Taksi ve Dolmuşlar Her Gün Dezenfekte Ediliyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle teyakkuza geçti. Şehrin her noktasında 7/24 dezenfeksiyon ve temizlik çalışmaları yapılıyor.
Ankara Haberi
Taksi ve Dolmuşlar Her Gün Dezenfekte Ediliyor

 Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı doğrultusunda Başkent’te hizmet veren toplu taşıma araçlarının başında yer alan taksi ve dolmuşlarda dezenfeksiyon çalışmaları Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin kontrolünde günlük olarak devam ediyor.

      Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı BELPLAS A.Ş. temizlik ekipleri kent genelinde bulunan taksi durakları ile dolmuş depolama alanlarında yoğun bir dezenfeksiyon çalışması yürütürken, Ankara Minibüscüler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Satılmış Erdoğan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş toplamda bulunan 2 bin 56 minibüsümüzün her gün ilaçlanması talimatını verdi. Gece gündüz dolmuşlarda dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Bu temizlik çalışmaları sayesinde müşteriler rahat ediyor. Bizlere sahip çıktığı için Mansur Başkan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Minibüs Şoförlüğü yapan Mehmet Tüzer de, “İlaçlama konusunda bizlere hizmet verip ve çalışanlar ile yolcuların güvenliğine önem veren Ankara Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Bu konuyu ciddi anlamda önemsiyoruz çünkü araçlarımızda çocuklarımızı, gençlerimizi, yaşlılarımızı, annelerimizi ve babalarımızı taşıyoruz. İyi ki belediyemiz var, iyi ki Mansur Başkanımız var” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Taksi, ve, Dolmuşlar, Her, Gün, Dezenfekte, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı