Haber Detayı
30 Nisan 2020 - Perşembe 22:01
 
Tapu İşlemlerine Yeni Sınırlamalar Getirildi
Corana virüs salgını nedeni ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü genelge yayımlayarak yeni tedbir kararları aldıklarını duyurdu.
Ekonomi Haberi
Tapu İşlemlerine Yeni Sınırlamalar Getirildi

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akçam, "Tapu dairelerinde bundan sonra randevusuz hiçbir işlem yapılmayacak. Sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişiler ile bu kişilerin vekil ve temsilcileri tarafından dahi yapılan hiçbir işlem başvurusu kabul edilmeyecek." dedi.
 
Akçam, açıklamalarına şöyle devam etti:
 
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelge ile korana virüs salgını nedeniyle alınan yeni tedbir kararları duyuruldu. 
 
TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ COVİD 19 SALGINI NEDENİ İLE ALINAN YENİ TEDBİR KARARLARI 
 
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı imzası ile yayımlanan yeni genelge kapsamında randevusuz tüm işlemlerin yapılması resmen yasaklandı. 
 
4 Mayıs 2020 Pazartesi Günü itibari ile işlem kısıtlaması olmaksızın web tapu uygulaması üzerinden ya da e randevu çağrı merkezleri üzerinden işlem kısıtlaması gözetmeksizin randevu alınmadan hiçbir işlem yapılmayacağı açıklandı. 
 
Akit ve başvuru randevusuna gelen kişiler yalnızca randevu saatlerinde tapu müdürlüklerine alınacaklar. 
 
Resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri doğrudan karşılanacak. 
 
İçişleri Bakanlığı genelgesi ile sokağa çıkma yasağı kısıtlaması kapsamına giren 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişiler ile bu kişilerin vekil ve temsilcileri tarafından yapılan işlemler gerçekleştirilmeyecektir.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Tapu, İşlemlerine, Yeni, Sınırlamalar, Getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı