Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 19:54
 
Taşcıer'den Çocuk İstismarı Vakaları İçin Önlem Çağrısı
Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gamze Taşcıer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.
Siyaset Haberi
Taşcıer'den Çocuk İstismarı Vakaları İçin Önlem Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gamze Taşcıer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vererek, salgın dönemindeki çocuk istismarı vakalarını sordu. Dünya örneklerini hatırlatan ve salgın dönemlerinde evde kalma süresinin artmasıyla çocuk istismarı vakalarının ve buna bağlı olarak çocuk yaşta yapılan doğumların da hızla arttığını belirten Taşcıer, buna karşı alınan önlemleri sordu.

“Çocuk istismarı vakaları büyük oranda aile içinde veya yakın aile üyeleri tarafından gerçekleştiriliyor.” hatırlatmasını yapan Taşcıer, “Salgın ve karantina nedeniyle evde kalınan sürenin artması hem kadınlara hem de savunmasız durumda olan çocuklara yönelik tehditi artırıyor. Hem dışarı çıkmanın kısıtlı olması hem de okulların kapalı olması ve öğretmenleri ile görüşemiyor olmaları, çocukların istismara karşı seslerini duyurabilecekleri olanakları oldukça kısıtlıyor. İktidarın buna karşı önlem alması şart.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Taşcıer'den, Çocuk, İstismarı, Vakaları, İçin, Önlem, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı