Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 23:50
 
Türk Traktör'den Son Teknolojiye Sahip Yeni Ürünler
TürkTraktör, tarımda verimliliği artırmaya yönelik teknolojileri tüm çiftçiler için erişilebilir kılmak hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.
Ekonomi Haberi
Türk Traktör'den Son Teknolojiye Sahip Yeni Ürünler

Sektördeki kesintisiz liderliğini 12. yılına taşıyan TürkTraktör, modern tarıma yön verme vizyonuyla hayata geçirdiği, çiftçilerin tarladaki verimini artırmayı amaç edinen ürün ve hizmetlerini Bursa Tarım Fuarı 2019’da ziyaretçilerle buluşturacak.

 

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, Kuruluşunun 65. yılında TürkTraktör, çiftçinin ihtiyacına ve verimli üretim için modern tarıma yönelik aralıksız yatırımlarını sürdürüyor. Bu yılın başından beri gerek mekanizasyon ve akıllı tarım uygulamaları gerekse de kampanyalar ile çiftçimizin yanında olduğumuzu gösterdik. Bursa gibi verimli topraklara sahip büyük bir tarım kentinde bizi, yeniliklere çok açık bir çiftçi profili karşılıyor. Bu nedenle de Türkiye’nin otomatik dümenleme sistemine sahip ilk yerli üretim traktörlerini ilk kez bu fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruzdedi. Ar-Ge çalışmalarının ve üretiminin ülkemizde gerçekleştiğine vurgu yapan Aykut Özüner: New Holland MasterDrive ve Case IH ProGuide modellerimizle bu son teknolojiyi her kesimden çiftçinin erişebileceği uygun bir fiyat ile piyasaya sunuyoruz. Fabrika çıkışlı bir özellik olarak sunulan otomatik dümenleme sistemi verimin anahtarı olacak, tarımsal faaliyetlerde kullanılan tohum, ilaç ve gübreden yakıta kadar tarımsal girdilerin gerektiği kadar kullanılmasını ve toplam maliyetin düşürülmesini sağlayacak” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türk, Traktör'den, Son, Teknolojiye, Sahip, Yeni, Ürünler,
Yorumlar
Haber Yazılımı