Haber Detayı
16 Mayıs 2016 - Pazartesi 19:58
 
Türkiye’nin En Hızlı Rüzgarı Ankara’da Esti!
Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı yarışmasının bölge finali, Ankara’da gerçekleşti.
Spor Haberi
Türkiye’nin En Hızlı Rüzgarı Ankara’da Esti!

Ankara ve çevre illerden ilköğretim çağındaki yüzlerce sporcunun katıldığı yarışmada, dereceye giren minikler, 14 Haziran’da İstanbul’daki büyük finalde yarışmaya hak kazandılar. 

İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan Türkiye’nin en kapsamlı spor organizasyonu Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı, Ankara bölge finali, yüzlerce çocuğun katılımı ile gerçekleşti. Naili Moran Atletizm Sahası’nda gerçekleşen Ankara bölge elemelerinde minikler, Türkiye’nin en hızlısı olabilmek için yarıştılar. Heyecan dolu yarışlar sonucunda birinci olan çocuklar İstanbul’da gerçekleşecek büyük finale katılmaya hak kazandılar.

Toplamda 5 milyona yakın çocuğun katılımının beklendiği Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı yarışlarında elemeleri geçen çocuklar, 14 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde büyük ödül için yarışacaklar. Kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Türkiye’de, atletizm, alanında, çocuklara, yönelik, olarak, düzenlenen, geniş, k
Yorumlar
Haber Yazılımı