Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 18:47
 
Uğur Çağlar: Etimesgut'a Vefa Borcumu Ödemek İstiyorum
Uğur Çağlar, AK Parti Etimesgut Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaat etti.
Çankaya Haberi
Uğur Çağlar: Etimesgut'a Vefa Borcumu Ödemek İstiyorum

Aday adaylığı ile ilgili olarak kendisiyle görüştüğümüz Av. Uğur Çağlar, neden Etimesgut Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu kısa cümlelerle anlatırken AK Parti’nin yerel seçimleri kazanabilmesi için mutlaka birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

1977 Tokat-Reşadiye doğumlu olduğunu ve 2 yaşından bu yana Etimesgut’ta olduğunu, burada büyüdüğünü, burada yaşadığını, Etimesgut’un çamurunu çiğnediğini belirten Çağlar, “Bizim aday adaylığımız, Belediye Başkanlığına aday adayı olmamız bir vefa borcunu ödemek diyebilirim. Etimesgut’la büyümüş birisiyim, burası büyürken de üzülen birisiyim. Başka ilçelere gidiyoruz, başka şehirleri geziyor, yurt dışına gidiyoruz şehir görüyoruz. Sincan, Altındağ’a gidiyoruz bir şehir, bir farklılık görüyoruz. Ama maalesef Etimesgut’u gördükçe üzülüyoruz. Bu nedenle Etimesgut’a vefa borcumuz var. Biz burada yaşıyorsak, Etimesgut bizlere bir şey kattıysa bu vefa borcunu ödemeliyiz. Benim aday adaylığındaki çıkış noktam bu, temel amacım vefa borcumuzu ödemek” dedi.

Çağlar, “Etimesgut’a vefa borcumu var, bu borcumuzu ödemek için gideceğimiz yol belli. Yaklaşık 2014 yılından bu yana fiilen siyasetle uğraşıyorum ama AK Parti’mize de gönülden bağlı birisiyim” dedi. Geçtiğimiz dönem yapılan yerel seçimlerde de seçim sorumlusu olarak görev yaptığını kaydeden Uğur Çağlar, “Bir insan bu işi başaracaksa bu işi yaşamalıdır. Bu şehri tanır. Bir yerde oturmak, yaşamak, solumak sorunun kaynağını bilmektir. Eğer her gün İstasyon caddesinden geçiyorsanız, trafiğin içinde yer alıyorsanız o şehri iyi tanırsınız. Partimizde bir aday belirlenecek, beğeneceğiz veya beğenmeyeceğiz. Ben veya bir başka arkadaşım, kim aday olursa olsun peşinden gideceğiz, arkasından gideceğiz. Destek olacağız. Aday kim olursa olsun saygı duyulması gerekir” açıklamasında bulundu.

Uğur Çağlar, birlikte hareket edilmesi gerektiğine de değinirken “Biz geçmişe takıldığımız için ilerleyemiyoruz. Geçmişte suçlu aranırsa bu işin içinden çıkamayız. Bunlardan kazanım çıkararak önümüze bakmalıyız. Ne olursa olsun, AK Parti olarak burada birlik olmalıyız. 600 bin nüfusu bir şehirde yaşıyoruz. Bu kadar aday adayı içerisinden 1 tanesi aday olacak. Aday kim olursa olsun etrafında kenetlenmek gerekiyor. Etimesgut’ta başarının bu şekilde geleceğine inanıyorum. Bu hem partimize hem de Etimesgut’a katkı verecektir” diye konuştu.

AK Parti Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı Uğur Çağlar, gazetemize son olarak “Ben bu şehri yaşayan birisiyim, bu şehrin daha iyi olmasına katkı sağlayacağıma inanıyorum. İnsana dokunmayı seviyorum. Artık Etimesgut stantardın üzerine çıkmalı. Farklı bir vizyon kazandırmalıyız, şehir haline getirmeliyiz, Etimesgut’un cadde ve sokaklarında rahat rahat yürüyebilmeliyiz. Burayı hotel-kent olmaktan kurtarmamız gerekiyor. Etimesgutluların sosyal yaşantılarının burada geçirmesini sağlamak, bunları istemek ve bu ortamları sağlayabilmek zor olmasa gerek” şeklinde konuştu.

UĞUR ÇAĞLAR KİMDİR?

1977 Tokat-Reşadiye doğumlu. 1979 yılından bu yana Etimesgut’ta ikamet ediyor. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Almanca Hazırlık Eğitimi ve TÖMER yabancı dil diplomasına sahip, Radyo ve TV’lerde program yapımcılığı yaptı. Siyasi faaliyetlerine ise AK Parti’de başladı.

2014 yerel seçimlerinde AK Parti Etimesgut İlçe Başkanlığı’nda Seçim Kurulu’nda görev aldı. Ardından İl Başkanlığı’nda seçim eğitmeni ve İl Hukukçusu olarak görev yaptı. Etimesgut İlçe Teşkilatı’nda İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı olarak 2017 ve 2018 yılı seçimlerinde katkı sağladı.

Serbest avukat ve arabulucu olarak meslek hayatını sürdürüyor. Darbe davalarında Cumhurbaşkanlığı vekili olarak duruşmalara katılıyor, 15 Temmuz  Gazi ve Şehit Yakınlarının vekili olarak davaları yakından takip ediyor.

Evli ve bir çocuk babası.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Uğur, Çağlar:, Etimesgut'a, Vefa, Borcumu, Ödemek, İstiyorum,
Yorumlar
Haber Yazılımı