Haber Detayı
15 Mayıs 2013 - Çarşamba 23:31
 
Ülkü Ocakları Bilgi Yarışması Sürüyor
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye geneli bilgi yarışmasının ilk üç etabı tamamlandı. Bilgi yarışmasında Edirne, Kocaeli, Çanakkale, Bursa, İzmir, Kırıkkale ve Kastamonu ilk finalistler oldu.
Siyaset Haberi
Ülkü Ocakları Bilgi Yarışması Sürüyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın Türkiye genelinde gerçekleştirdiği bilgi yarışmasının ilk üç etabı tamamlandı. Edirne’deki etapta Edirne ve Kocaeli; Çanakkale’deki etapta Çanakkale, Bursa ve İzmir, Ankara’daki etapta da Kırıkkale ve Kastamonu finale kalan ilk iller oldu. İlerleyen etapları Antalya, Kayseri, Elazığ ve Samsun’da gerçekleştirilecek olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Türkiye Geneli Bilgi Yarışması’nın finali, 1 Haziran 2013’te Ankara’da genel merkezde gerçekleştirilecek.

 

 

ORTAÖĞRETİM GENÇLİĞİNE ÖNCELİK

İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Sakarya ve Edirne illerinin yarıştığı Edirne’deki programa Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Sina Özçelik ve Genel Merkez yöneticileri de katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Sina Özçelik, bilgi yarışması öncesi yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür ederek “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Genel Başkanımız sayın Olcay Kılavuz Beyin önderliğinde ortaöğretim mensubu arkadaşlarımıza daha fazla zaman ayıracak, elimizden geldiği kadar da emek vereceğiz” dedi.

 

Bilgi yarışmasının ikinci etabı Çanakkale’de; Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Manisa, İzmir, Aydın, Eskişehir illerinin katımlı ile tatlı bir rekabet içerisinde gerçekleşirken Genel Başkan Yardımcısı Sina Özçelik, yarışmanın bitiminde bütün katılımcıları tebrik etti.

 

 

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE İHTİYAÇ VAR”

Bilgi yarışmasının üçüncü etabı ise Ankara’da genel merkez binasında Ankara, Kastamonu, Zonguldak, Bolu, Bartın, Karabük, Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat illerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Genel Merkez yöneticilerinin katılımlarıyla gerçeklesen yarışma öncesinde Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Halaman bir konuşma yaptı. Halaman, tarihsel süreç içerisinde birçok sosyolog, bilim adamı, filozof, sanatkar ve din adamı yetiştiren büyük Türk Milletinin bugün büyük isimler yetiştirme hususunda zorluklar çektiğine dikkat çekerek şunları söyledi:

 

“Sosyolojik, politik ve ekonomik gelişmelerin birbirine bağımlı ilerlediği dünya sistematik düzeni, biz Türk Milliyetçilerine yeni görevler ve fonksiyonları işlevsel hale sokma mecburiyeti getirmiştir. Teknolojide, teknikte, siyasette, ekonomide, sosyolojide ve toplumsal reflekslerin her alanında var olabilme kabiliyetine haiz ahlaklı, inançlı ve samimi Türk Milliyetçilerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Onun için Ülkü Ocakları vardır.”

Halaman, konuşmasının son bölümünde Ülkücü gençlere önerilerde bulunarak “Siz değerli arkadaşlarım var oldukça asrı Türk asrı yapmak isteyen milyonların heyecanı sönmeyecektir. Sizler yanımızda durdukça, ay yıldız heybetli dalgalanışına devam edecek, vatan bir ve bölünmez olacak, Türkçe özde ve kalpte konuşulacak, kutlu dileklere yürüyüş devam edecektir” diye konuştu.

 

Bu arada Ankara’daki yarışmanın sonunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz da, finalist illeri makamında kabul etti ve kazananlara sertifikalarını verdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ülkü, Ocakları, Eğitim, Kültür, Vakfı, tarafından, düzenlenen, Türkiye, geneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı