Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 01:22
 
Ulucanlar'da, Dünya Alzheimer Günü Buluşması
Altındağ Belediyesi ile Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YAŞAM) işbirliğiyle düzenlenen "Alzheimer" konferansı, Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi'nde gerçekleştirildi.
Altındağ Haberi
Ulucanlar'da, Dünya Alzheimer Günü Buluşması

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü'nde, Alzheimer hastalığına dikkati çekmek için Ulucanlar'da buluşuldu. Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi'nde gerçekleştirilen konferansa Ankara Üniversitesi Yaşlılık Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Emine Özmete, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, konu ile ilgili çalışmalar yürüten öğretim görevlileri ve Alzheimer hastalarının yakınları katıldı.
 
"ÖNCE ALZHEIMER'I TANIMALIYIZ"
Alzheimer hastalığının son yıllarda giderek artmakta olduğunu söyleyen Başkan Asım Balcı, konu ile ilgili farkındalık oluşturacak bu tür etkinlikleri çok önemsediğini söyledi. "Önce Alzheimer'ı bilmeli ve tanımalıyız" diyen Başkan Balcı "Alzheimer'ı iyi anlamalı ve buna göre bu hastalıkla mücadele edebilmeliyiz. Nasıl önlenebilir, sebepleri nelerdir, bunları bildikten sonra mücadele etmek çok önemli... Artık neredeyse herkesin etrafında, ailesinde bu hastalıkla mücadele eden biri var. Hepsine Allah'tan şifalar diliyorum. Yakınlarına çok büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Alzheimer hastası olanlara da sabır ve kolaylıklar temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ulucanlar'da,, Dünya, Alzheimer, Günü, Buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı