Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 19:08
 
Vedat Üçpınar, Etimesgut Belediyesi'nde Danışman Oldu
Etimesgut Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı'na Vedat Üçpınar getirilirken MHP Grup Başkanvekilliği'ne de İsa Çakır getirildi.
Etimesgut Haberi
Vedat Üçpınar, Etimesgut Belediyesi'nde Danışman Oldu

DANIŞMANLIĞA SÜRPRİZ İSİM

Etimesgut Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı görevine, başkentte siyasi çevrelerin yakından tanıdığı bir isim getirildi. 2012-2019 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter Yardımcılığı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı gibi görevlerde bulunan Vedat Üçpınar, Enver Demirel'in danışmanı oldu. Kızılcahamam'lı olan Üçpınar, Melih Gökçek ve Mustafa Tuna'nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı esnasında aynı görevlerini sürdürmüştü. Vedat Üçpınar, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Mansur Yavaş'ın Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından Büyükşehir'deki görevlerinden istifa etmişti.
Vedat Üçpınar'ın yeni görevi Etimesgut'ta sürpriz olarak değerlendirilirken Başkan Danışmanı olarak görev yapan Hamit Yavuz'un görevi ise devam ediyor.
 
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ DEĞİŞTİ
 
Etimesgut Belediyesi Meclis Grup Başkan Vekilliği görevine İsa Çakır getirildi. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından MHP'nin grup başkanvekilliği görevini Meclis Üyesi Nazım İlgi sürdürüyordu. MHP Etimesgut İlçe Başkanı Hacı Ünal'ın isteği doğrultusunda Nazım İlgi'nin yerine İsa Çakır'ın getirildiği bildirildi. İsa Çakır aynı zamanda Etimesgut Çorumlular Derneği Başkanlığı görevini de sürdürüyor.
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Vedat, Üçpınar,, Etimesgut, Belediyesi'nde, Danışman, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı