Haber Detayı
05 Haziran 2014 - Perşembe 19:21
 
Yağmur Ankara'da Yaşamı Çileye Dönüştürdü
Başkent’te akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle birçok iş yerini su bastı, birçok araç da yollarda kaldı.
Ankara Haberi
Yağmur Ankara'da Yaşamı Çileye Dönüştürdü

Başkent’te etkili olan sağanak yağış nedeniyle Ostim Sanayi Bölgesi’ndeki iş yerlerini su bastı. Yollarda biriken su nedeniyle birçok araç mahsur kaldı. İş yerlerini su basan bazı vatandaşlar, kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, su basan yerlerde tahliye çalışması yaptı. İş yerlerinde kullanılan makineler kullanılamaz hale geldi.

Torna tesviye işi yapan firma müdürü Serkan Akderim, yağan yağmur sonrası sele maruz kaldıklarını ve 1 milyon lira zararlarının olduğunu belirterek, “15 dakikalık yağmur ve dolu yağması ile bir anda sele maruz kaldık. Bizim bulunduğumuz bölge Ostim’in çukur bölgesinde yer alıyor. Dükkânın önünde bulunan yol iki sefer tadilat gördü. Her yağmurda bunu yaşıyoruz. Siensi tezgâhı su içerisinde kaldı, tahmin zararı 1 milyon lira. Bir tek mağdur biz değiliz, yaklaşık burada 25 dükkân var. Şuan hepsi su doldu. Bunun önlemi daha alınamaz mıydı. Su çekildikten sonra tezgâh yaklaşık 3 ay tadilat görecek. 3 ay tezgahı çalıştıramayacağız. Bu bizim için büyük bir zarar. Belki de yaptıramayacağız” şeklinde konuştu.

Maden arama şirketi çalışanı Ayhan Uçar ise, sel nedeniyle örneklerin su altında kaldığını ifade ederek, “Biz her sene bu sorunu yaşıyoruz. Çözüm bulamadılar. Dükkanın hali ortada, yetkililerden çözüm bekliyoruz. Binlerce örnek var, bunları telefi edemezsiniz. Zararımız büyük” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkent’te, akşam, saatlerinde, etkili, olan, sağanak, yağış, nedeniyle, birçok,
Yorumlar
Haber Yazılımı