Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 00:07
 
Yalçın Atay, Etimesgut'ta CHP'nin En İddialı Adayı
CHP’den Etimesgut Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan Yalçın Atay, gazetemize oldukça iddialı konuştu: Seçimleri kazanacağız
Etimesgut Haberi
Yalçın Atay, Etimesgut'ta CHP'nin En İddialı Adayı

   POTANSİYELİMİZ ÇOK BÜYÜK, BİRLEŞECEĞİZ

    CHP’nin Etimesgut İlçe Binasında aday adaylığı dosyasını İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz’a sunan ve resmi müracaatını yapan Yalçın Atay oldukça iddialı konuştu. Parti içerisinden, parti tabanından geldiğini ve uzun yıllardır Etimesgut’ta yaşadığını ifade eden Atay, “Biz öncelikle CHP’nin öz evladıyız. Burası için söyleyeceğimiz sözümüz var. Etimesgut’a hizmet edebileceğimizi, Etimesgut’un çehresini değiştirebileceğimizi düşünüyoruz. Etimesgut’ta partimizin büyük bir potansiyeli var ve bu potansiyeli harekete geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

    Parti içindeki birlik ve beraberliği sağlayacağını da sözlerine ekleyen Yalçın Atay, “Bizim partimizin genel olarak geçmişteki yaptığı hatalardan birisi, aday adaylarını adaylaştırma sürecini takip ederseniz parti içindeki kırgın ve küskünleri tam olarak bertaraf edememesidir. Bu bize çok zarar verdi. Yine geçmişte ciddi anlamda MHP’ye büyük oy kaymaları oldu. Bu kayan oylar sadece kendisi gitmediği gibi bize de çok pahalıya mal oldu. Benim adaylığımdaki iddiamın en büyük argümanlarımdan birisi, parti içindeki bu tür problemleri önleyeceğimi iddia ediyorum. Dolayısıyla partide geçmişimiz belli, örgütten geliyorum. Bu kırgınlıkları önleyip bütün enerjimi seçimlere odaklayabileceğimi düşünüyorum.” açıklamasında bulundu.
 
        CHP’Yİ UYUYAN BİR DEV
   
    Etimesgut’ta başlayan bir değişimin Ankara’ya ve oradan da Türkiye geneline yansıyacağını hatırlatan Yalçın Atay, CHP’yi  Etimesgut’ta uyuyan bir deve benzettiğini belirterek hedeflerinin başında bu uyuyan devam uyandırmak olduğunu söyledi. Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olan Yalçın Atay, aday olduğu takdirde alışagelmiş politikaların dışında farklı bir politikayla sahada olacağını ve Etimesgut’ta her kesimden oy alacaklarını dile getirdi.
    CHP’nin Etimesgut’ta ki genç Belediye Başkan Aday Adayı Yalçın Atay, gazetemize şunları söyledi:
    “Biz öncelikle CHP’nin öz evladıyız. Bizi partimiz içinde bilen bilir. Etimesgut’la ilgili gerçekten söyleyeceğimiz sözümüz var. Hizmet edebileceğimizi, Etimesgut’un çehresini değiştirebileceğimiz düşünüyoruz. Top yekün bir yenilenme hareketinin başlangıcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Etimesgut’tan başlayan bu ivmenin Ankara’ya, oradan da Türkiye geneline yansıyabileceğini düşünüyoruz. Bizim şimdiye kadar yapılan kısır çekişme politikalarını yapmayacağımızı herkesin bilmesini istiyorum. Hiç kimseyle kişi bazında uğraşmayacağız. Yapabileceğimiz şeylere odaklanacağız, projelerimize odaklanacağız. İnsanları daha müreffeh daha yi koşullarda nasıl yaşatabiliriz oraya odaklanacağız.
    Tüm bunları sağlayabilmek için elbette çalışacağız. Bunları yaparken gayet bilinçli, bilimsel ve akıcı yapacağız. Etimesgut’ta bir karşılığımın olduğuna inanıyorum.
    Biz alışagelmiş bir politika izlemeyeceğiz. Doğru bir şekilde kendinizi ifade ederseniz, içten bir şekilde kendini halka anlatabilirseniz her kesimden oy alabileceğimizi düşünüyorum. Halkımıza kendimizi doğru anlatabilmemiz lazım. Partimizin büyük bir potansiyeli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu potansiyeli harekete geçirirsek Etimesgut’ta her partiden oy alabileceğim kanaatindeyim. İlçemizde partimizin oylarını artırarak, tüm kesimin oylarını alarak seçimi kazanabileceğimiz görüşündeyim.”
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yalçın, Atay,, Etimesgut'ta, CHP'nin, En, İddialı, Adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı