Haber Detayı
20 Ekim 2018 - Cumartesi 11:36
 
Yalçın Atay: Etimesgut'ta Uyuyan Dev'i Uyandıracağız!
CHP’den Etimesgut Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıklayan Yalçın Atay, İlçe Örgütünde müracaatını yaptı.
Etimesgut Haberi
Yalçın Atay: Etimesgut'ta Uyuyan Dev'i Uyandıracağız!

ETİMESGUT ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

CHP’nin Etimesgut İlçe Binasında aday adaylığı dosyasını İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz’a sunan ve resmi müracaatını yapan Yalçın Atay oldukça iddialı konuştu. Parti içerisinden, parti tabanından geldiğini ve uzun yıllardır Etimesgut’ta yaşadığını ifade eden Atay, “Biz öncelikle CHP’nin öz evladıyız. Burası için söyleyeceğimiz sözümüz var. Etimesgut’a hizmet edebileceğimizi, Etimesgut’un çehresini değiştirebileceğimizi düşünüyoruz. Etimesgut’ta partimizin büyük bir potansiyeli var ve bu potansiyeli harekete geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

CHP’Yİ UYUYAN BİR DEV’E BENZETTİ

Parti içindeki birlik ve beraberliği sağlayacağını da sözlerine ekleyen Yalçın Atay, “Bizim partimizin genel olarak geçmişteki yaptığı hatalardan birisi, aday adaylarını adaylaştırma sürecini takip ederseniz parti içindeki kırgın ve küskünleri tam olarak bertaraf edememesidir. Bu bize çok zarar verdi. Yine geçmişte ciddi anlamda MHP’ye büyük oy kaymaları oldu. Bu kayan oylar sadece kendisi gitmediği gibi bize de çok pahalıya mal oldu. Benim adaylığımdaki argümanlarımdan birisi, parti içindeki bu tür problemleri önleyeceğimi iddia ediyorum. Dolayısıyla partideki geçmişimiz belli, örgütten geliyorum. Bu kırgınlıkları önleyip bütün enerjimi seçimlere odaklayabileceğimi düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Etimesgut’ta başlayan bir değişimin Ankara’ya ve oradan da Türkiye geneline yansıyacağını hatırlatan Yalçın Atay, CHP’yi Etimesgut’ta uyuyan bir deve benzettiğini belirterek hedeflerinin başında bu uyuyan devam uyandırmak olduğunu söyledi. Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olan Yalçın Atay, aday olduğu takdirde alışagelmiş politikaların dışında farklı bir politikayla sahada olacağını ve Etimesgut’ta her kesimden oy alacaklarını dile getirdi.

YALÇIN ATAY KİMDİR?

1978 Yılında Tokat-Zile’de doğdu.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 10 yıl süreyle Uluslar arası üst düzey bir firmada yöneticilik yaptı. Şu anda sahibi olduğu bir firmayla inşaat sektörü alanında faaliyet gösteriyor. Yıllardır Eryaman’da ikamet ediyor. Daha önce CHP Etimesgut İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Yalçın, Atay:, Etimesgut'ta, Uyuyan, Dev'i, Uyandıracağız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı