Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 14:38
 
Yapracıklıların Yol İsyanı Devam Ediyor
Başkent’in gelişen bölgelerinden Bağlıca ile Yapracık bölgelerini birbirine bağlamak ve Eskişehir Yolu’na alternatif güzergâh oluşturmak amacıyla projelendirilen bağlantı yolundaki alt yapı çalışmaları yaklaşık bir yıldır tamamlanamadı.
Etimesgut Haberi
Yapracıklıların Yol İsyanı Devam Ediyor

Hürriyet Gazetesi'nde yeralan Doğahan Giritlioğlu'nun haberine göre; Büyükşehir Belediyesi’nce ham haliyle araç trafiğine açılan 6 kilometrelik güzergâhın hiçbir noktasında aydınlatma bulunmuyor. Asfaltlanmayan toprak yoldan otomobilleriyle geçmeye çalışan sürücüler, özellikle yağmurlu havalarda araçlarının çamura saplandığını söylüyor. Atıl durumda kalan yo-lun çevresindeki içki şişeleri ve atıklar dikkat çekiyor. Yapracık sakinlerinden Hakan Batmaca şikâyetini şu sözlerle anlatıyor:

OTOMOBİLLER YOLDA KALIYOR

“Toprak yolu 4 çekerli olmayan bir araç haricinde kullanmak mümkün değil. Hava karardığında aydınlatma da olmadığı için yolu kullanabilmek imkânsız duruma geliyor. Yapracık’ta yaşam 25 bine ulaştı, bu bölgenin trafik yükü artarak devam edecek. Trafik sorunu daha da artmadan bu yol tamamlanmalı. Önlemi önceden alınırsa çile çekmemize gerek kalmaz.”
Eskişehir Yolu’na alternatif olacak güzergâh, hem mesafe hem de zamandan tasarruf sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi’nden isteğimiz başlatılan bu projeyi en kısa zamanda tamamlaması.”

Öte yandan aynı proje kapsamında şekillendirilecek Bağlıca Bulvarı’nı Çevre Yolu’na bağlayacak güzergâhın da en kısa sürede trafiğe açılmasını isteyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu. (kaynak:hurriyet.com.tr)

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yapracıklıların, Yol, İsyanı, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı