Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 01:33
 
Yaz Kampları Başlıyor
Yaz kampı programlarına yurt içinden ve yurt dışından 1000′ lerce çocuk ve gençlerden oluşan öğrenciler yatılı olarak aquakamp’a katılmaktadır.
Güncel Haberi
Yaz Kampları Başlıyor

YAZ KAMPLARI BAŞLIYOR

Yaz kampı programlarına yurt içinden ve yurt dışından 1000′ lerce çocuk ve gençlerden oluşan öğrenciler yatılı olarak aquakamp’a katılmaktadır. Türkiye kamplar birliğinin üyesi olarak uluslararası düzey de gerçekleşen ve okul dışı eğitimin bir parçası olan bu organizasyonlara katılan kampçılar büyük deneyim yaşamaktadır. Kampa katılım 09 – 17 yaş gurubu olan tüm öğrenciler aquakamp programına katılabilmektedir.

YAZ KAMPI MERKEZİ NEREDE?

Yaz kampı merkezi tatil cenneti olan Türkiye’inin en güzel sahilinde sıcak kumsalı ve mavi denizi ile bütünleşen Antalya – Çamyuva da bulunmaktadır. Kamp alanı doğal güzellikleri ve tarihi ile ünü tüm dünyaya yayılmış turizm merkezindedir.

YAZ KAMPI DÖNEMLERİ :

I. Dönem : 01 Temmuz – 15 Temmuz 2019 (15 Gün)

II. Dönem : 17 Temmuz – 31 Temmuz 2019 (15 Gün)

 

YAZ KAMPI AKTİVİTELERİ

SU SPORLARI

Su sporları tüm güvenlik önlemleri alınarak kamp merkezine 500 mt uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı Fantasia tatil köyündeki sahilde bulunan merkezde yapılmaktadır. Su sporlarında kampçılar sırası ile Banana – Sörf – Ringo – Süper mabel, Kano gibi etkinlikleri gün aşırı olarak yapma fırsatı bulacaklar.

 

DALIŞ EĞİTİMİ

Dalış malzemelerini tanıyan ve test eden kampçılar ( A, B, C, Ekipmanı ) yani PALET, MASKE, ŞNORKEL ‘i nasıl kullanması gerektiğini ve dalışla ilgili tüm temel prosedürleri öğrenmiş olacaklardır.

Sırada bulunan artık teorik eğitimi havuz içerisinde oksijen tüpü ve malzemeleri kullanarak test ve tecrübe edip deniz dalışı öncesi son denemelerini yaparak pekiştirmeye başlarlar. Deniz dalışına hazır hale gelen kampçılar bir dalış eğitmeni ile bire bir deniz dalışlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirirler.

BİNİCİLİK EĞİTİMİ

Binicilik eğitimi yada ata binmeyi öğrenmek için önce kampçılara detaylı bilgi verilmektedir. Kampçılar biniciliğe başlamadan önce kuralları ve diğer bir canlı olan at ile iletişim kurmayı öğrenerek işe başlarlar. At antrenörleri ve bakıcıları başka bir canlıya nasıl yaklaşacaklarından tutun da üzerine binme ve hareket ettirmeyi öğrenmektedir.

YÜKSEK İP PARKUR

Yüksek ip parkurunda yüksek ağaçların gövdelerine Halattan Köprüler, Engelli geçişler, Tüpten oluşan tüneller, Titrek Köprüler, Dev salıncaklar, Dağ tırmanma panoları, Tırmanma ağları gibi istasyonlardan oluşmaktadır. Bunu eğlenceli duruma getiren insanların emniyet kemeri kullanarak ağaçların tepesinde oldukça uzun zaman geçirerek eğlenmelerinden oluşmaktadır.

TARİHİ TURİSTİK GEZİLER

Tarihi ve turistik geziler çocuklara kültürlerini iyi öğrenmeleri ve çeşitli uygarlıkları öğrenme açısından faydalı turlar dır. Türkiye deki bu geziler ; Düden Şelalesi, Olimpos, Fasalis, Perge, Antalya Kale içi, Antalya müzesi başta olmak üzere Antalya İlinde bulunan tarihi ve turistik yerlerdir.

PAİNTBALL

Paintball oyunu kamp sırasında çocukların inanılmaz eğlendikleri ve sevdikleri etkinlik olmaktadır. Paintball boya topu ve strateji ile oynanan bir oyundur. Gençlik ve Spor Bakanlığından belgeli ve onaylı sahalarımız da atıcılık ve avcılık federasyonu tarafından yetki verilmiş personel ile oyunlarını kurallar çerçevesinde emniyetli bir şekilde oynarlar.

Detaylı Bilgi İçin

Tel: 0 216 449 61 47

Web: www.aquakamp.com

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, okyanus, açık hava, su ve doğa

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ata biniyor, at, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: yüzme ve açık hava

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yaz, Kampları, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı