Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 11:13
 
Yenimahalle Ata Mahallesi'ne Havuz ve Kreş Yapılıyor
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni dönem projeleri arasına aldığı ve yapımına kısa bir süre sonra başlanması düşünülen Ata Mahallesi Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri ile Gündüz Bakımevi alanında incelemelerde bulundu.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Ata Mahallesi'ne Havuz ve Kreş Yapılıyor

Yenimahalle’nin 5’inci olimpik yüzme havuzu ve 11’inci gündüz bakımevi olarak Ata Mahallesinde yapımı planlanan alanı Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve ilgili birim müdürleri ile inceleyen Yaşar, projelerin detayları hakkında kurmaylarından bilgi aldı.

 

Ata Mahallesine dev sosyal tesis

Ata mahallesi sakinlerinin yüzme ve diğer spor dallarından faydalanması, bölgenin kreş ve gündüz bakımevi ihtiyacının karşılanması amacıyla yapımı planlanan sosyal tesisin temeli, 6 bin 800 metrekare arsa alanına atılacak.

Olimpik yüzme havuzu, spor salonları ve gündüz bakımevini içerisinde barındıran dev sosyal tesiste; yüzme havuzu, aktif ve pasif spor salonu,  boks salonu, personel yemek salonu, mescit, sauna, kafeterya, doktor odası, bay-bayan soyunma-duş odaları olacak. Ayrıca tesiste, protokol, yönetim, cankurtaran odası ve teras da yer alacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Ata, Mahallesi'ne, Havuz, ve, Kreş, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı