Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 22:18
 
Yenimahalle'de AKOSCEP Fark Yaratıyor
Teknolojik yenilikleri yakından takip eden Yenimahalle Belediyesi, iki yıl önce uygulamaya koyduğu Akıllı Kent Otomasyon Sistemi “AKOSCEP” ile 5 bin yakın vatandaşın istek ve taleplerini hızlı bir şekilde çözüme kavuşturdu.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de AKOSCEP Fark Yaratıyor

AKOSCEP Android ve IOS uygulamalarıyla belediye işlemlerini cep telefonundan yapabilen, cep telefonlarının veya tabletlerinin store bölümüne Yenimahalle ya da Yenimahalle Belediyesi yazarak uygulamayı ücretsiz indiren vatandaşlar sistemin keyfini sürüyor.

Zamandan tasarruf sağlayan uygulama

Yenimahalleliler, zamandan tasarruf sağlayan uygulamaya girerek istek şikayet bölümünden giderilmesi gereken eksikliklerin fotoğrafını ve konumunu belediye yetkililerine gönderiyor.

Talebin bir an önce yerine getirilebilmesi için ilgili birimleri harekete geçiren Yenimahalle Belediyesi ise sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor.

Aynı zamanda uygulamada borç sorgula-öde, arsa rayiç değer sorgulama, kent rehberi, hizmetler, duyurular-ihaleler, haberler ve etkinlikler gibi hizmetler de vatandaşlara sunuluyor. 2018 yılında 5 bin 127, 2019 yılında ise 4 bin 78 kişinin borç ödemesi gerçekleştirdiği uygulama ile Yenimahalle Belediyesi’nin Facebook, Twitter, web sayfası ve çağrı merkezine de kolaylıkla erişilebiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'de, AKOSCEP, Fark, Yaratıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı