Haber Detayı
18 Mart 2018 - Pazar 22:13
 
Yenimahalle'de Dev Yatırımın Yapımı Devam Ediyor
Olimpik yüzme havuzları, dört dörtlük spor tesisleriyle ilçeyi sporun Başkenti haline getiren Yenimahalle Belediyesi’nin 5 ay önce temelini attığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi gün yüzüne çıkıyor.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de Dev Yatırımın Yapımı Devam Ediyor

Yenimahalleli gençler ve Başkentli sporcular için dev bir yatırım olan tesiste inşa çalışmalarının yüzde 40’ı tamamlandı. Ulusal ve uluslararası müsabakalara da ev sahipliği yapacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hizmete açılacak.

Herkesi kucaklayacak

Yunus Emre Mahallesi’nde 6 bin 270metrekarelik alan üzerine, 14 bin 850 metrekare kapalı alan olarak inşa edilen  tesis, 3 bin seyirci kapasiteli olacak ve içerisinde olimpik basketbol, hentbol, voleybol, fitness, dövüş, yoga, pilates, antrenman salonları, soyunma odaları, kulüp odaları, basın locaları, çocuk oyun alanı ve 104 araçlık kapalı otoparkı ile Yenimahallelilere hizmet verecek.

Aynı zamanda inşaatı tamamlandığında ulusal ve uluslararası müsabakalara da ev sahipliği yapabilecek olan spor kompleksi,modern görünüşü, dikkat çekici mimarisi, dev kafeterya bahçesi ve yürüyüş yollarıyla da adından söz ettirecek.

Spora dair her şey Yenimahalle’de

Tesisi sık sık gezen ve çalışmaları takip eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Yenimahalle’ye kazandırdığımız tam donanımlı spor tesislerimizden amatör sporcularımızın yanı sıra tüm halkımız istifade ediyor.İlçemizde 3 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve spor tesisimiz var ve hızla yenileri yükseliyor. Şentepe bölgesine 4'üncü yarı olimpik yüzme havuzumuzu inşa ediyoruz. Diğer yandan ilçemizde FIFA standartlarında iki sahamız var. İlçeye kazandırdığımız spor tesisleri çoğu büyükşehirde yok. Biz Yenimahallelilerin spor yapmasını, gençlerin sporu sevmesini, ilçemizde milli sporcular yetişmesini istiyoruz.Bu spor kompleksi de prestij projemiz olacak” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'de, Dev, Yatırımın, Yapımı, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı