Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 20:07
 
Yenimahalle'de Kağıt Toplayıcılarına Operasyon Yapıldı
Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan kağıt toplayıcılara göz açtırmıyor.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de Kağıt Toplayıcılarına Operasyon Yapıldı

İlçe genelinde sayıları giderek artan ve trafikte oluşturdukları tehlike dolayısıyla halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan kağıt toplayıcılarına Yenimahalle Belediyesi Zabıtası tarafından operasyon düzenlendi. Mevzuata aykırı biçimde kağıt ve hurda toplayanlar hakkında vatandaşlardan gelen şikayetleri de değerlendiren ekipleruygulamalarda 300’e yakın kağıt toplama aracına el koydu.

365 gün uygulama

İlçenin tüm ana arterleri ve ara sokaklarında uygulama yapan zabıta ekipleri, sadece son 1 haftada 250’den fazla kağıt toplama aracına müdahalede bulunurken, çalışmalar yılın 365 günü periyodik olarak devam ediyor.

Kağıt ve hurda toplayanların ilçede görüntü kirliliğine neden olduklarını ifade eden ekipler “Hem görsel kirlilik oluşturan hem de yaya ve araç trafiğini olumsuz yönde etkileyen bu kişilere defalarca uyarıda bulunduk. Uyarıları dikkate almayanlar hakkında yasal işlem yapıyoruz. Bununla birlikte topladıkları kağıt ve hurdalara da el koyarak geri dönüşüme gönderiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'de, Kağıt, Toplayıcılarına, Operasyon, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı