Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 01:02
 
Yenimahalle'de Toplu Sözleşme Sevinci
Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı YE-PA Şirketi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) arasında Taşeron İşçi Toplu Sendika Sözleşmesi imzalandı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle'de Toplu Sözleşme Sevinci

Protokole göre, belediye personellerinin iş sınıfına göre taban maaşları 2 Bin 621 lira 56 kuruş olurken tavan maaş 3 bin 688 lira 90 kuruş olarak belirlendi.

Belediye şirket çalışanlarının iş güvencesi ve daha iyi şartlarda çalışmalarına imkan sağlayacak sözleşmenin imza törenine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ve yönetimi, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, DİSK Genel İş Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel İş 2 No’lu Şube Başkanı Turan Kütükbaş, meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve çok sayıda belediye çalışanı katıldı.

Bayram öncesi ikramiye müjdesi

Göreve geldiği günden beri her işçinin alın terinin karşılığını hakkıyla vermeyi amaçladıklarını söyleyen Başkan Yaşar, “Çalışanlarımıza emeklerinin hakkını veriyor olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bizim için öncelikli olan nokta alın terinin hakkını vermektir. Görevde olduğumuz sürede çalışanlarımızın ikinci gün maaşlarını, tazminatlarını, ikramiyelerini ödemedik. Hiçbir kuruma ve kişiye borcumuz yok. Bugün bu sözleşmeyle sizlerin ikramiyelerinde, maaşlarında ve yardım ücretlerinde iyileştirmeler yapıldı. Ayrıca içeride bir ikramiyeniz var. Onu da bayramdan önce ödeyeceğiz. Ama herkes çalışacak. Çalışanın hakkını çalışmayana yedirmeyeceğim” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle'de, Toplu, Sözleşme, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı