Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 00:26
 
Yenimahalle İlçemizde Matem Orucu
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Muharrem Ayı'nın başlaması ile birlikte Muharrem orucu tutan vatandaşlarla, Pir Sultan Abdal Cemevi’nde bir araya geldi.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle İlçemizde Matem Orucu

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Yenimahalle Şubesi tarafından düzenlenen matem orucu açma ve muhabbet programına Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan da katıldı.

“Kerbela’dan ders çıkarmalıyız”

Yaptığı konuşmada Kerbela Olayı’ndan ders çıkarmak gerektiğini belirten Yaşar, “Bizlerin sorumluluğu Kerbela’yı tartışmak değil, Kerbela’dan ders çıkarmaktır. İmam Hüseyin, yeni Kerbelaların önüne geçmek için kendisini feda etmiştir. İmam Hüseyin, Yezid ve ordularına karşı, “Düşünün ben neden buradayım” demişti. Düşünün kelimesi o kadar önemli ki, onlar düşünmediler ve göremediler, görmek istemediler; Hazreti Hüseyin’in ölümün, zulmün üzerine üzerine yürüyen inancı ve kararlılığının, erdeminin farkında varamadılar, çünkü düşünemediler” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, İlçemizde, Matem, Orucu,
Yorumlar
Haber Yazılımı