Haber Detayı
02 Mayıs 2013 - Perşembe 00:29
 
Yenimahalle 1 Mayıs'ı Kutladı
Dünya’da ve Türkiye’de işçi bayramı olarak kabul edilen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Başar Bal, belediye meclis üyeleri ve işçiler ile birlikte kutladı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle 1 Mayıs'ı Kutladı

Gün işçi günü

Birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele gününde, TÜM BEL-SEN ve DİSK sendikalarının ortaklaşa düzenlediği yürüyüşe katılan Yaşar, bütün emekçilerin işçi bayramını kutladı. İşçilerle birlikte sloganlar eşliğinde yürüyen Yaşar, “Herkesin fikirlerini özgürce ifade edebildiği, hukukun işlediği bir bayram diliyorum. Emeğe saygının unutulmadığı ve işçilerimizin alın terinin hak ettiği değeri gördüğü aydınlık bir Türkiye umuduyla bütün emekçi kardeşlerimin işçi bayramını kutluyorum” dedi.

Yenimahalle’den Sıhhiye Meydanı’na

Yaklaşık 2000 emekçinin katıldığı yürüyüş Yenimahalle pazar yerinin önünden başlayarak işçilerin seslerini duyurabilmek için toplandığı Sıhhiye Meydanı’nda coşkulu kalabalıkla buluştu. Yenimahalle Belediyesi olarak emekçilerin daha iyi yaşam koşullarına ulaşabilmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Yaşar, “Emeğe saygının yollarını açmaya ve bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Dünya’da, Türkiye’de, işçi, bayramı, olarak, kabul, edilen, 1, Mayıs, Emek, Daya
Yorumlar
Haber Yazılımı