Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 21:06
 
Yenimahalleliler, Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Andılar
Yenimahalleliler, 10 Kasım'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 79’uncu yılında andı.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalleliler, Atatürk'ü Saygı ve Özlemle Andılar

Yenimahalle'de resmi tören, belediye binası Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti. Resmi törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran, belediye meclis üyeleri, belediye personeli ve Yenimahalleliler katıldı.

“Atatürk'ün yaktığı ışık ilelebet yanacak“

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Atatürk Anıtı'na çelenk koyan Yaşar, “Atatürk'ün yaktığı ışıkilelebet yanacak, kurduğu Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır” diyerek sözlerine başladı.

Yaşar, “Mustafa Kemal Atatürk yoktan bir devleti var etmiştir. Atatürk, 600 yıllık bir imparatorluğun Sevr’i imzalaması ve işgalin başlamasının ardından milli mücadeleyi yönetmiş ve bugünkü misak-ı milli sınırlarını çizmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yeni bir ulus yaratmış, yeni bir devlet kurmuştur. Bu devlet Atatürk’ün gösterdiği hedefler sayesinde onun ilkeleriyle, devrimleriyle bugüne kadar gelmiştir. Bu Atatürk’ün demokrasisi, eşit yurttaşlığı, insan hakları ve özgürlüğü sayesindedir. Dünyadan çok liderler gelip geçmiştir ama Mustafa Kemal Atatürk gibi fikirleriyle, düşünceleriyle hem dünyaya hem de Türkiye’ye ışık saçan başka bir lider daha yoktur” dedi.

Engelliler de Ata’larını unutmadı

Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi de Yenimahalle’de hizmet veren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nden yaklaşık 50 öğrenciyi Anıtkabir’e götürdü.

Ata’nın huzuruna çıkarak anne ve babalarıyla Anıtkabir’i gezen engelli öğrenciler, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’nde duygu dolu anlar yaşadı.

Ziyaretin ardından engelli öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları Atatürk panosunu Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi’ne hediye etti. Engelliler Birimi yetkilileri, panoyu odalarına asacaklarını söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalleliler,, Atatürk'ü, Saygı, ve, Özlemle, Andılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı