Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 23:43
 
Yrd. Doç. Dr. Halil Kara, Aday Adaylığını Açıkladı
Son olarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde görev yapan Yard. Doç. Dr. Halil Kara, MHP’den Ankara 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.
Siyaset Haberi
Yrd. Doç. Dr. Halil Kara, Aday Adaylığını Açıkladı

Etimesgut İlçe Binası önünde düzenlenen bir basın toplantısıyla Ankara 3. Bölgeden Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Kara, “Yolum Genel Başkanımızın Dr. Devlet Bahçeli’nin ve ülkücü hareketin yolu, sözüm Genel Başkanım Bahçeli’nin ve ülkücü hareketin sözü olacaktır” dedi.

Beraberinde MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz ve partililer ile birlikte aday adaylığını açıklayan Yard. Doç. Dr. Halil Kara açıklamasına şöyle devam etti:

“Doğum sancıları çeken Türkiye’nin ölü veya sakat doğması için içerideki ve dışarıdaki şer çeteleri ellerinden gelen gayreti göstermektedirler. Bu emellerine ulaşmak, milletimizin ve devletimizin bekasını sekteye uğratmak amacıyla bir araya gelmişlerdir. İnanıyorum ki, Anadolu toprakları rastgele bu millete verilmiş topraklar değildir. Allah İslamlaşan Türk milletine bu toprakları fetih etme azmini gücünü ve inancını verirken onun yüce ismini ve adaletini önce bu topraklarda sonra tüm Cihanda yayması için verdiği kanaatindeyim.

Türk Milletinin şerefli bir bireyi olarak diyorum ki; maziden atiye tek ülküsü milletin ve devletin bekası olan MHP’de bugüne kadarki bürokratik ve akademik tecrübe ve bilgi birikimimi, milletimin varlığı, birliği ve bekası için değerlendirmek istiyorum. MHP’nin ülkücü hareketin ve saygıdeğer Genel Başkanımın çizgisine liyakatle, ahde vefa ile kavi olarak ve sadık kalarak her daim çalışmak azmindeyim.

Büyük Türk Devletinin inşa edileceği bu süreçte gecemi gündüzüme katarak devletimizin ve milletimizin bekası için ömrümü bu kutlu yolda vakfedeceğim. Hallerim ve tavırlarım devletimin ve milletimin çıkarları dışında herhangi bir tavır içermedi ve içermeyecek. Her daim önceliğim, devletimin ve milletimin bekası ve çıkarları olacak. Bu kutlu yolda milletimin ve dava arkadaşlarımın dertleriyle dertlenecek ve her zaman çözüm üretme gayreti içinde olacağım.”

YRD. DOÇ. DR. HALİL KARA KİMDİR?

1971 yılında Kayseri’nin Develi İlçesinde doğdu. Develi Lisesi’nden mezun oldu ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Mezun olduktan sonra aynı fakültede Tıbbi Farmakoloji Dalında doktora yaptı. Evli ve 3 çocuk sahibi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yrd., Doç., Dr., Halil, Kara,, Aday, Adaylığını, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı