Haber Detayı
04 Eylül 2014 - Perşembe 02:52
 
Zabıta'nın Kuruluş Yıldönümü Yenimahalle'de Kutlandı
Zabıta teşkilatının 188. Yıl dönümü Ankara genelinde büyük bir coşkuyla kutlandı.
Yenimahalle Haberi
Zabıta'nın Kuruluş Yıldönümü Yenimahalle'de Kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın düzenlediği etkinlikle 400’e yakın zabıta memuru Kızılay’da toplanıp yürüyerek Ulus’ta bulunan Atatürk heykeline çelenk bıraktı.

Etkinliğin ikinci gününde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret eden zabıta memurları, 188. Yıl dönümlerini Yaşar ile birlikte kutladı.

İlçe zabıtaları el ele

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kemal Sonunur ve ilçe belediye zabıtaları, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti. Zabıtalara duyduğu güveni her zaman dile getiren Yaşar’a teşekkür eden üniformalı heyet, “Siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakıp, zabıtalar olarak Ankara’ya nasıl hizmet edebiliriz diye ilçe zabıtalarıyla el ele bir çalışma içindeyiz” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren Yaşar, “Hepimizin amacı bu ülkenin birliğini ve beraberliğini korumak. Devletin kurumları kolektif çalışma sistemini içlerine sindirdikleri zaman o çalışmanın meyvelerini halkımız toplamaya başlayacaktır. Biz Yenimahalle’de bunu başardık. Tüm kurumlarımızla el ele hareket ediyoruz. Senin işin, benim işim demeden işi sahipleniyor, destek alıyor ve destek veriyoruz” dedi.

“Zabıtaya güvenim sonsuz”

Zabıtaların vatandaşlara daha yakın olduğunu belirten Yaşar, “Devletten beklediğimiz en önemli şey güvenli bir kentte yaşamak. Bu da emniyet mensuplarının ve zabıtaların sayesinde olacak. Zabıta müdürlüklerinin görev ve yetkililerinin bugünün şartlarına göre yeniden düzenlemesi gerektiğini düşünüyorum. Biz de bu konuda üzerimize düşeni seve seve yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Zabıta, teşkilatının, 188, Yıl, dönümü, Ankara, genelinde, büyük, bir, coşkuyla,
Yorumlar
Haber Yazılımı