Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 01:09
 
Zafer Eroğlu, Yenimahalle Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Zafer Eroğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti’den Yenimahalle belediye başkan aday adayı oldu.
Yenimahalle Haberi
Zafer Eroğlu, Yenimahalle Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Yenimahalle ve Ankara’nın tanınmış isimlerinden sanayici ve işadamı, siyasetçi Zafer Eroğlu, AK Parti’den Yenimahalle Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı. Eroğlu, Yenimahalle İlçe Teşkilatı’na giderek İlçe Başkanı Süleyman Alper İnceöz’e aday adaylığı dosyasını teslim ederken kendisini destekleyen yalnız bırakmadılar.
 
Daha önce AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu’nda da görev alan ve aynı zamanda Askan-Der’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Zafer Eroğlu, Yenimahalle’de oldukça iddialı olduğunu belirtti. 22 yıldır siyasetin içerisinde olduğunu belirten Eroğlu, gazetemize aday adaylığıyla ilgili olarak şunları aktardı:
 
 
Mahalle Kültürümüzü Yenimahalle’mize Geri Kazandıracağız 
 
    22 yıldır siyasetin içerisindeyim. Şimdi bu 22 yıllık tecrübe ile hedefimiz; Yenimahalle’yi Ankara’nın en yaşanılır ilçesi yapmak, belediyecilik anlayışımızla Yenimahalle’mize mahalle kültürümüzü geri kazandırmak, toplumsal kalkınmayı birbirimize bağlılıkla gerçekleştirmektir.
    Belediyelerin temelini mahallelerimiz oluşturmaktadır. Toplumca çok özlediğimiz o komşuluk ve mahalle kültürünü Yenimahalle’ye geri kazandıracağız. Bu vesile ile “Komşumu Tanıyorum, Sevgiyi Paylaşıyorum”, “Sokağıma Sahip Çıkıyorum”, “Mahalle Kültür Evleri, ”Mahalle Kıraathaneleri” gibi projelerle mahalle kavramını ve önemini hem çocuklarımıza aşılamayı hem de bizlerin özlem duyduğu o günleri geri kazanmayı hedefliyoruz.      
 
Kültürel ve Spor Etkinliklerinin Merkezi Yenimahalle 
 
Yenimahalle’yi Kültürel ve Spor Etkinliklerinin Merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Kültür ve spor etkinlikleri düzenleyerek gençlerimizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlayacağız. Gençlerimize sosyal hayatın sadece ekran karşısında olmadığını öğreterek paylaşmanın önemini vurgulayacağız. “Var mısınız Okumaya?”, “Sosyal Hayatta Kendimi Tanıyorum”, “Mahalle Futbol Takımları Müsabakaları”, “Yeteneklerimi Sergiliyorum” gibi projelerimizle ile daima destek olacağız. 
Milletinin Yanında Olan  Belediyecilik  Anlayışı
 
    Yenimahalle Belediyesi, meslek edinme ve edinilen meslek dalında ilerlemeyi öncelikli görev bilecek daima milletinin yanında olacaktır. “Sanayide İşini Uygulayarak Öğrenme Ve Meslek Edinme Merkezleri” projesi sayesinde bir meslek edindirilerek o dalda ilerleme, iş bulma imkanları oluşturulacaktır. “Buluş Patent Destekleme” , “Organize Sanayi Bölgeleri için Eğitim ve Ar-Ge Merkezleri” , “İnovasyon Merkezleri” ile meslekte ilerleme şansı yakalanacak, araştırma ve geliştirme fırsatları oluşturulacaktır.
 
    ZAFER EROĞLU KİMDİR?
 
    1969 yılında Ankara’da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Ankara Yenimahalle’de tamamladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra iş hayatına başladı. 6 yıl tekstil işiyle iştigal ettikten sonra 5 Nisan 1994 krizi sonrası Almanya’dan otomobil ithalatına başladı. 2000 - 2001 krizi sonrası Ak Parti Hükümeti’nin kurulması ile baba mesleği olan ahşap ambalaj üretim sektöründe ihracat firmalarına hizmet vermek amaçlı sanayii faaliyetlerine yoğunlaştı. 
 
   Yıllar içerisinde ambalaj üretim işini geliştirip yürütüyorken ayrıca; turizm, inşaat, bilişim, savunma sanayi, elektrik motorlu bisiklet ve lojistik sektörlerinde kurumsal olarak tamamen yerli üretime dayalı ülke ekonomisine hem istihdam hem de katma değer üreten firmaları ile yer alıyor.
 
    Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Ön Lisans, İngiltere St Clemenst Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Lisans, İngiltere Londra’da bulunan Open Üniversitesi İktisat İşletme Yüksek Lisans,  Almanya Bremen ‘de bulunan Jacobs Üniversitesi Tedarik Zinciri (Lojistik) Ana Bilim Dalı Danışma Kurulu Üyeliği yaparak eğitim kariyerini geliştirdi. 

 

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

 Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Zafer, Eroğlu,, Yenimahalle, Belediye, Başkan, Aday, Adayı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı