Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 18:07
 
Zafer Yeşilgül'den 'Bağımsız Aday Olabilirim' Sinyali
Etimesgut'ta CHP ile İYİ Parti arasında sürdürülen İttifak görüşmeleri sonucunda, Belediye Başkan Adayının CHP'den gösterilmesi konusunda uzlaşma sağlandı.
Etimesgut Haberi
Zafer Yeşilgül'den 'Bağımsız Aday Olabilirim' Sinyali

İYİ Parti'den Etimesgut Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan Zafer Yeşilgül ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında "Etimesgut'un kaderini Etimesgut'ta oturanlar belirleyecek. Onayımız ve olurumuz alınmadan verilen kararlar bizi bağlamaz. Beklemek kader olamaz. Kendi kaderimizi kendimiz belirleriz" dedi.

Zafer Yeşilgül, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'den Etimesgut Belediye Başkanlığı'na aday adayı olmuştu. 2016 yılında ise partisinden istifa eden ve ardından İYİ Parti'nin kurulmasıyla birlikte İYİ Parti saflarına katılmıştı. 31 Mart'ta yerel seçimlerde İYİ Parti'den Etimesgut Belediye Başkanlığına soyunan Yeşilgül, seçim çalışmalarını adaymış gibi yürütüyordu.

Yeşilgül, CHP ile İYİ Parti arasında yapılan ittifak görüşmeleri sonrası alınan kararın ardından, yaptığı açıklamasıyla "BAĞIMSIZ ADAY OLABİLİRİM" sinyalini verdi. Yeşilgül, bağımsız aday olarak yoluna devam ederse, Etimesgut'ta Bağımsız Belediye Başkan Adayı sayısı 2'ye yükselecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Zafer, Yeşilgül'den, 'Bağımsız, Aday, Olabilirim', Sinyali,
Yorumlar
Haber Yazılımı