Haber Detayı
28 Haziran 2019 - Cuma 14:28
 
Zafer Yeşilgül, İYİ Parti'den İstifa Etti
Etimesgut siyasetinin önemli isimlerinden, 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’den Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olan Zafer Yeşilgül partisinden istifa etti.
Etimesgut Haberi
Zafer Yeşilgül, İYİ Parti'den İstifa Etti

YUVAYA GERİ DÖNECEK Mİ?

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Etimesgut Belediye Başkanlığına aday adayı olan, seçimlerin ardından İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte Millet İttifakı’ın oluşturulmasında etkili olabilmek amacıyla CHP’den istifa eden ve sonrasında İYİ Parti’ye katılan Zafer Yeşilgül, 2019 yerel seçimlerinde de İYİ Parti’den Etimesgut Belediye Başkanlığına aday adayı olmuştu.

Millet İttifakı’nın oluşmasında önemli katkılar veren Yeşilgül, 31 Mart Yerel Seçimlerinde de Millet İttifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş’a destek veren ve ekibiyle birlikte hareket ederek Yavaş’ın seçimleri kazanmasında görev alan Zafer Yeşilgül  İYİ Parti’den istifa etti. Millet İttifakı’nda misyonunu tamamlayan Yeşilgül’ün eski yuvasına geri döneceği belirtiliyor.

 

İSTİFA AÇIKLAMASI

Zafer Yeşilgül, istifasıyla ilgili olarak bir açıklama yaparak bundan sonra da siyasete devam edeceğini ifade etti. Yeşilgül’ün istifa açıklaması şu şekilde:

“Ülkemin içine düştüğü ve düşürüldüğü duruma çare bulma adına kurulan ve mensubu olmaktan gurur duyduğum İYİ Parti üyeliğimden istifa etmiş bulunmaktayım. Başta; adını tarihe yazdıran ve Türk Milletini bir kez daha karanlıktan aydınlığa çıkan Sayın Genel Başkanım Meral Akşener’e teşekkür ederim.

Seçim süresince İYİ Parti Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olarak ve sonrasında Millet İttifakı’nın bir neferi olarak üzerime düşen her görevi elimden geldiğince yaptım ve bundan sonra da Atatürkçü, Milliyetçi, Cumhuriyetçi, Laik ve Müslüman kimliğimle yapmaya devam edeceğim.

“Vatan sevgisinin partisi olmaz” davası olur diyenlerle aynı safta aynı yolda aynı çizgide devam edeceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Zafer, Yeşilgül,, İYİ, Parti'den, İstifa, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı