Haber Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 11:34
 
Zafer Yeşilgül, İYİ Parti'nin Adayı Gibi Çalışıyor
Apron Jet Havacılık'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve 2014 yılında CHP'den Aday Adayı olan Zafer Yeşilgül, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti'den Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Yeşilgül, ilçede yaptığı esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde aday gibi karşılanıyor.
Etimesgut Haberi
Zafer Yeşilgül, İYİ Parti'nin Adayı Gibi Çalışıyor

Etimesgutluların yakından tanıdığı ve ilçe siyasetinin önemli isimlerinden olan Zafer Yeşilgül, İYİ Parti'den Etimesgut Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulundu. Müracaat dosyasını, İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanı Alpaslan Yılmaz'a sunan Zafer Yeşilgül, yaptığı açıklamasında "Söz konusu vatan ise, söz konusu Etimesgut ve Etimesgut'a hizmet ise gerisi teferruattır" dedi.


1967 yılı doğumlu olan Zafer Yeşilgül, halen Apron Havacılık'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Havacılık sektörünün yanı sıra tekstil, medya ve inşaat alanında da faaliyet göstermekte. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'den Etimesgut Belediye Başkan A. Adayı olan Yeşilgül, seçimlerin ardından CHP'den istifa etmişti. İYİ Parti'nin kurulmasıyla İYİ Parti saflarına katıldı. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde de İYİ Parti'den Etimesgut Belediye   Başkan Aday Adayı oldu.

Aday adaylığı ile ilgili konuşan Zafer Yeşilgül, "Etimesgut iyilerin olacak, İYİ Parti'den Belediye Başkanlığı'na aday adayı oldum. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bizim de ülkemizin  aydınlığa çıkmasında, Etimesgut'un daha iyi olmasında bir katkımız olacaksa taşın altına elimizi koymamız gerekiyordu. Her zaman dediğim gibi söz konusu vatan ise, söz konusu Etimesgut ise gerisi teferruattır" açıklamasında bulundu.
 
BÜTÜN ETİMESGUT'U KUCAKLAYACAĞIZ
Aday adaylığı müracaatını yapmasının ardından çalışmalarına başlayan Zafer Yeşilgül, Etimesgut'ta esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Her gittiği yerde adaymış gibi karşılanan Yeşilgül'e vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyorlar. Ziyaretleriyle ilgili bir açıklamaya yapan Zafer Yeşilgül, tüm Etimesgut'luları kucaklayacaklarını ifade ederek şunları söyledi:
 
"İnsanların partisel olarak gruplaşmasına baktığınızda, insanımız partinin değil davanın peşinde. Bir kesim İslami ve hümmetçilik üzerinden siyaset yaparken, bir diğer kesimin davası ulusalcı veya milliyetçi olabildiğini görüyoruz. Tıpkı bir futbol takımı tutar gibi zaman zaman fanatikleşebiliyor. Ancak bunun temeline indiğiniz zaman, temeli insan olan ve insana hizmet olan bir siyaset hizmet yapmak zorundasınız. Bunun en iyi yapılabildiği yer ise belediyelerimizdir.
Etimesgut’ta bugüne kadar işbaşında olan Belediye Başkanları elbette iyi hizmetlerde yapmışlardır. Ancak biz hizmetlere hizmet katarak Belediye Başkanlığına talibiz. Dünya sürekli gelişiyor, yenileniyor. Teknoloji ilerliyor. Tekrar söylüyorum, bizden önceki belediye başkanlarına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz bunlar yapılmamıştır diyecek birisi değiliz. Ancak hiç kimse sonsuza kadar bir makamda, koltukta oturmamalı. Bir başkasına hizmet edecek fırsat verilmeli diye düşünüyorum.

Öncelikle kimseyle kavga etmeden bir siyaset yapmaya çalışıyorum. Herkesi kucaklamak istiyorum ve kucaklayacağız. Zaten İYİ Parti’nin, partimizin de önceliği bu. Yerel seçimlerde bizlere oy verecek vatandaşlarımız bir başka yerden gelecek değil. Biz Etimesgutluların oylarına talibiz ve AK Parti’ye oy veren, Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren tüm vatandaşlarımızın da oylarına talibiz. Dolayısıyla diğer partilere gönül veren insanlarımızı da kucaklayacağız. Onlara saldırmak, ayrıştırmak bizim siyaset anlayışımızda yok.”
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Zafer, Yeşilgül,, İYİ, Parti'nin, Adayı, Gibi, Çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı