Haber Detayı
08 Aralık 2013 - Pazar 18:00
 
Zafer Yeşilgül'den Etimesgutlulara Aşure Dağıtımı
CHP’nin Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olan Apron Jet Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yeşilgül, geçtiğimiz günlerde Muharrem Ayı nedeniyle Etimesgut’ta yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıttı.
Etimesgut Haberi
Zafer Yeşilgül'den Etimesgutlulara Aşure Dağıtımı

    CHP’den Etimesgut Belediye Başkanlığına aday adayı olan Zafer Yeşilgül, Muharrem Ayı sebebiyle geçtiğimiz günlerde Etimesgut İlçe Merkezi’nde yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıttı. Hikmet Özer Caddesi üzerinde bulunan, Zafer Yeşilgül’ün seçim bürosunun önünde gerçekleştirilen aşure dağıtımına Etimesgutlular büyük ilgi gösterdiler.


   Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklamada bulunan Apron Jet Yönetim Kurulu Başkanı ve CHP Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Yeşilgül,  “Geleneklerimizin arasında bulunan aşure dağıtımımızda vatandaşlarla ve halkımızla birlik ve beraberlik duygularını hep birlikte hissediyoruz. Bu tür organizasyonlarla beraber olmanın mutluluğunu yaşarken aslında bizim amacımız; tarihimizdeki köklü birliktelik ve bir arada yaşama olgusunun yaşatılmasıdır. Farklılıklarımızı her zaman her durumda zenginliklerimiz olarak kabul ettik ve bu farklılıklarımızı bu güzel organizasyonla vatandaşlarımıza hissettirmek istedik. Aşure bizim aramızdaki birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin yanında ve işbirliğinin ifadesidir. Etimesgut yerel yönetiminde de biz bunu gerçekleştireceğiz.” diye konuştu. Aşure dağıtımına Etimesgutlular büyük ilgi gösterdiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP’nin, Etimesgut, Belediye, Başkan, Aday, Adayı, olan, Apron, Jet, Yönetim, Ku
Yorumlar
Haber Yazılımı