Yazı Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 00:18
 
AK PARTİ'DE REVİZYON YETMEZ !
H. Mert Özgentürk
 
 

Türkiye'nin siyasi hayat yeninden şekillenmektedir. Referandumda Evet oylarının yeter sayıda çıkması Yeni Türkiye'nin doğum müjdesidir. (Siz CHP'nin yaygarasına bakmayın onlar bu ülke ve millet için ne varsa yurtdışına şikayet etmeyi alışkanlık haline getirmişlerdi).

Sayın Cumhurbaşkanımızdan Ak parti Teşkilatlarından başlayan Kabine Bürokrasi ve Devletin yeniden yapılandırmasını beklemekteyiz.

1- Ak Parti teşkilatları: Genel Merkez yönetimi dahil, İl ve ilçe teşkilatları görevden alınmalıdır. Örneğin Ankara'da İl başkanı derhal görevden el çektirilmelidir. Ankara'daki ilçe başkanları görevden alınmalıdır. Bunlar Alınırken de yerine getirilen eskinin yıpranmış isimleri olmamalıdır. Nedim Yamalı alındı, Mümin Altınışık gibi bir isim  getirilmemelidir. Artık Teşkilatlar yıllardır aynı isimler ve yıpranmış yüzler ile yol alamayacaktır. Bu arkadaşlara teşekkür edilmeli 5 -10 yıl sürecek dinlenme sürecine çekilmeleri sağlanmalıdır. Ha keza mevcut ilçe başkanlarının alternatifi mevcut ilçe  başkanı yardımcıları veya Eski ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri veya Eski Belediye Başkan adayları değil, siyasette yeni bir yüz olmalıdır. Tüm bu arkadaşlar bizim bu davaya emeğimiz çok cümlesini tekrar edeceklerdir. Kusura Bakmayın arkadaşlar Bu davanın size emeği daha çok. Bu dava sayesinde makam sahibi, şan şöhret sahibi para sahibi oldunuz. Siz bu davayı taşımadınız bu dava sizi yukarılara taşıdı.

Hiç tanınmayan Abdulhamit Gül Bu dava sayesinde Türkiye'ye adını duyurdu. Kimisi 5 dönemdir milletvekili Kimisi 30 yıldır Belediye Başkanı kimisi Ak Parti sayesinde yıllardır üst düzey bürokrat. Hiçbiri Üst düzey yetenekleri sayesinde bu görevlere gelmedi onun içinde yoklukları hissedilmeyecektir.

Ankara Örneğine geri dönersek;

1-Tüm teşkilatlar ve belediye Başkanları (ilçeler dahil) görevden alınmalı istifa etmeleri sağlanmalıdır. 

2- Kabine de ciddi değişiklikler olmalıdır. Başta Faruk Çelik, İsmet Yılmaz, Nabi Avcı, Numan Kurtulmuş, Akif Çağatay Kılıç, Lütfi Elvan, Fikri Işık, Veysel Eroğlu, Recep Akdağ, Veysi Kaynak, Bekir Bozdağ, Mehmet Şimşek, Faruk özlü  ve Berat Albayrak görevden alınmalı yeni bir kabine olmalıdır. Bu kabine de yepyeni isimler ve Meclis dışı atamalar olmalıdır. Hatta TBMM başkanına teşekkür edilmeli yeni dönemde evinde dinlenmesi sağlanmalıdır.

3- Bürokraside falanca vakıf, Filanca Cemaat, Bakanın köylüsü akrabası gibi saçma sapan nedenler ile atamalar olmaktadır. Hepsi Görevden alınmalıdır. Kendine rehber ve şeyh olarak, sadece ve sadece DEVLET'i belirlemiş isimler göreve gelmelidir. Hizasını DEVLET'ten almayan hiç kimseye müsamaha edilmemelidir. Şehir milliyetçiliği rezilliğine son verilmelidir. İlim yayma, Cihannuma, memur-sen, Birlik, Ensar v.b. adı ne ise hadleri bildirilmeli gerçek sınırlarına çekilmeleri sağlanmalıdır. 

Sayın Cumhurbaşkanımıza tarihi görev düşmektedir. Bu millet bu yetkiyi kendisine verdi. Ak Parti'nin hastalıkları Lokal Anestezi ile tedavi edilemeyecek durumdadır. Revizyon değil yıkılıp yapılması gerekmektedir. Devletin gücünü kendi gücü hissedenlere ve bunu bu şekilde kullananlara esaslı bir tokat atılmalıdır. Bu ülkenin ve Ak Partinin geleceği bunlara bağlıdır. Aksi Takdirde 2019 da ne millet esaslı tokat atacaktır.    

Esenlikle kalın. 

 
Etiketler: AK, PARTİ'DE, REVİZYON, YETMEZ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı