Yazı Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 09:42
 
MESLEK ODALARI, NAYLON DAVA AÇMASIN!..
Tahir Çalgüner
tcal1969@yahoo.com
 
 

Ankara Çevre DÜzeni Planı 2038 ; 21 Ekim 2017 tarihinde idre mahkemesine iptal davası açma süesi doluyor. Bu ana plana meslek odaları tarafından belediyeye yapılan bir itiraz dilekçesi yok. Dava açılıp açılmadığını da sır gibi sakıyorlar ve konuşmuyorlar.

Ankara  Ulaşım Ana Planı 2038 diye bir yavru plan var. Bu plan ise GÖKÇEK' in massında bekliyor. Büyük bir ihtimalle; 21 Ekim tarıhindwn sonra yani Ana plan dava açma süresi geçirildikten sonra  belediyede askıya çıkacak? Bu özellikle bir numara, taktik..

Peki şimdi soru şu;  Meslek odaları yavru plan; ana plana uymuyor  aykırıdır diye dava açarlarsa; Kazansalarda kaybetselerde, Ankara Çevre Düzeni Planı 2038 yürürlükte olacak yani Ankara'nın ulaşım ana planının işli olduğu plan.

Meslek odaları dava açmış olmak için, dava açarak,  cambaza bak diyerek Tavşan ulaşım  plana iş olsun diye dava açması ise;maşruska planlar içinde danışıklı dövüş içinde olduklarının kesin göstergesidir.

Böylelikle AUAP 2038 üzerinden Ankara çevre düzeni planı  elbirliği ile 2038 meşrulatırılmış ve hukukende yasallaşmış olacak. Yani Meslek odaları  biz davayı kazandık plan iptal oldu diye bir algı yonetimi yaparlarsa gülün geçin Çünkü diğer plan yani  yeni Çevre düzeni planı 2038 devrede ve işliyor olacak.!! 116 sayılı 3 sayfalık belediye meclis kararı ile birlikte.

Meslek odalarını  bu yazı vesilesi ile birkere daha uyarıyorum.4 seneden beri uyardığım gibi.

Ayıp oluyor.Yakışmıyor bu yollar size..Yazık ettiniz ODTÜ'ye Ve AOÇ'ye.... 5. kol misali.

 
Etiketler: MESLEK, ODALARI,, NAYLON, DAVA, AÇMASIN!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı