Haber Detayı
12 Haziran 2021 - Cumartesi 10:31
 
19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde Çalışmalar Sürüyor
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Çankaya Haberi
19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde Çalışmalar Sürüyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yeni dönemdeki en önemli yatırımlardan biri olan Maltepe'deki 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 19 Mayıs Gençlik Merkezi, 800 kişilik 7 gün 24 saat açık kütüphanesi, bilim ve teknoloji atölyesi, kültür, sanat atölyesi, spor salonu, akustik müzik odası, kitabevi, kafe, yabancı dil, resim ve seramik atölyeleri gibi çeşitli alanlarda gençlere hizmet verecek.

2021 yılı içinde hizmete girmesi planlanan gençlik merkezi ile ilgili bilgiler yeren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankaralı gençler için tam donanımlı bir tesisi hizmete açacaklarını söyledi. Gençlerin özellikle eğitim, kültür ve sanat mekanı ihtiyacına cevap verecek merkezde 1.126 metrekare alanda kurulacak 800 kişilik 7/24 açık bir kütüphanenin bulunacağını kaydeden Taşdelen "Yeni dönemdeki en önemli projelerimizden biri olan 19 Mayıs Gençlik Merkezi; Türkiye’deki gençlik çalışmalarının merkezi olacak. Eskiden AVM olan alana 22 bin 600 metrekarelik, ülkemize örnek bir gençlik merkezi kuruyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: 19, Mayıs, Gençlik, Merkezi'nde, Çalışmalar, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı