Haber Detayı
22 Haziran 2019 - Cumartesi 01:32
 
Ankara Büyükşehir'den Yaz Kur'an Kursları
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ile yaptığı protokol kapsamında Başkentlilere Kur’an kursları düzenliyor.
Güncel Haberi
Ankara Büyükşehir'den Yaz Kur'an Kursları

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Ankara İl Müftülüğü eğitmenleri tarafından yıl boyu verilen Kur’an kursları yaz döneminde de devam edecek.

 

YAZ OKULLARI’NDA DA KUR’AN DERSİ

Aile Yaşam Merkezleri, Gençlik Merkezleri, Çocuk Kulüpleri, Hanım Lokalleri ve BELMEK’lerde açılan Yaz Okulları bünyesinde verilecek “Kur’an Kursları”, 24 Haziran’da başlıyor.

Sosyal, kültürel, sportif ve eğitsel faaliyetlerin sürdürüldüğü bu merkezlerde ayrıca açılacak olan Kur’an Kursları, okullar açılana kadar devam edecek.

 

YIL BOYUNCA 2 BİN 958 KİŞİ KUR’AN KURSUNA KATILDI

         Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara İl Müftülüğü ile yaptığı protokol kapsamında açılan “Kur’an Kursu ve Dini Bilgiler Dersi”ne bu yıl 2 bin 958 kişi katıldı.

         Her yaştan Başkentlinin ücretsiz olarak katıldığı Kur’an kurslarına yaz döneminde de yoğun ilgi gösterildiğini belirten yetkililer, uzman eğitmenlerce verilen dersler sonunda başarılı olan kursiyerlere, “Başarı Belgesi” ile “Katılım Belgesi”nin verildiğini belirttiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir'den, Yaz, Kur'an, Kursları,
Yorumlar
Haber Yazılımı