Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 22:17
 
Ankara Zabıtasından Maske, Dezenfektan Desteği
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında toplum sağlığını korumak için yoğun mesai harcıyor.
Ankara Haberi
Ankara Zabıtasından Maske, Dezenfektan Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Başkent’te hem esnafın hem de vatandaşların sağlığını korumak için yoğun mesai harcıyor.

    Ankara Zabıtası, kent genelinde özellikle toplu taşıma araçları ve kamusal alanlarda koronavirüs salgınıyla etkin mücadele edebilmek amacıyla hijyen önlemlerini sürdürüyor. Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Ankara’nın beş büyük dolmuş durağında dolmuşçu esnafına ücretsiz maske, yüzey ve el dezenfektan dağıtımı gerçekleştirirken, Akköprü’de yer alan ilçe otogarında ÖHA ve ÖTA’lara da hijyen desteği sağladı.

 

ESNAF 9 BİN 900 TOPLU TAŞIMA ARACINA TAKILAN KORUYUCU KABİNLERDEN MEMNUN

   Koronavirüs salgınının başladığı günden bugüne kadar hijyen denetimlerine ara vermeden devam eden Ankara Zabıtası, hijyen kuralları ve sosyal mesafenin korunması konusunda da esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

   Dolmuşçu esnafına salgına karşı alınan tedbirler doğrultusunda hijyen desteği sağlamayı sürdürdüklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, şu bilgileri paylaştı:

“Yaklaşık bir yılı aşkın bir süredir pandemiyle mücadele ediyoruz. Hem vatandaşlarımızı toplu taşımadan kaynaklı salgından korumak hem de ulaşım sektörünün yanında olmak için çalışıyoruz. Ankara’daki 5 büyük dolmuş durağında 2 bin 300’ü aşkın minibüsçü esnafına maske, el dezenfektanı ve yüzey dezenfektanından oluşan hijyen kitleri dağıtıyoruz. Ankara’da 2 bin 300’ü dolmuş olmak üzere 9 bin 900 toplu taşıma aracına taksiye, dolmuşa, servis araçlarına, halk otobüslerine sürücü koruyucu kabinler takmıştık. Oda başkanlarıyla güçlü bir iletişim halindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Zabıtasından, Maske,, Dezenfektan, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı