Haber Detayı
01 Mayıs 2015 - Cuma 00:18
 
'Ankara Yerel Gazeteciler Derneği' Kuruldu
Başkent’te yerel gazetecileri bir araya getirecek olan ‘Ankara Yerel Gazeteciler Derneği’ kuruldu.
Ankara Haberi
'Ankara Yerel Gazeteciler Derneği' Kuruldu

17 Nisan 2015 tarihi itibariyle resmen kurulmuş olan Ankara Yerel Gazeteciler Derneği (AYGD) 7 kişilik kurucu yönetim kurulu üyesi tarafından faaliyetlerine başladı. Kurucu Yönetim Kurulu’nda İbrahim Keskin (Flaş Gazetesi), Latif Karahan (Yeni Güç Gazetesi), Hakan Arslan (Haber06 Gazetesi), Nuriye Küçükkurt (Eryaman Yaşam Dergisi), Osman Arslan (Malumat Gazetesi), Zekeriya Murat (Pusula Gazetesi) ve Tuna Yılmaz (Radyo Banko) bulunuyor.

 

TÜM MESLEKTAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ

Ankara Yerel Gazeteciler Derneği Kurucu Başkanı İbrahim Keskin derneklerinin kuruluşuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ankara yerel basınının içinde bulunduğu koşulları herkesin bildiğini belirterek, basının meslek ve etik kurallarına uygun olması ve gazete çalışanlarının itibarlarını yükseltmek adına böyle bir yapılanmaya gittiklerini söyledi.

 

‘Ankara Yerel Gazeteciler Derneği'nin en büyük amaçlarının meslektaşları arasında birleştirici ve bütünleştirici olmak, yerel basına saygınlık ve itibar kazandırmak olduğunu söyleyen Dernek Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkent’te faaliyet gösteren tüm yerel gazetecileri dernek çatısı altına beklediklerini belirttiler.

 

DERNEĞİN AMAÇLARI

Dernek Kurucu Başkanı İbrahim Keskin, derneğin hedef ve amaçlarını şu şekilde özetledi.

  • Haber alma ve kamuoyunu bilgilendirme hakkının hiçbir baskı ve sınırlama olmaksızın kullanılabilmesinin yolunu açmak.
  • Basın, yayın, görsel, işitsel ve elektronik yayıncılık mesleğinde çalışanların ve onların bağlı bulundukları kurumların hak ve menfaatlerini koruyarak geliştirmek.
  • Basın, yayın, görsel, işitsel ve elektronik yayıncılık mesleğinde çalışanların kültürel gelişmesine, ekonomik ve sosyal refah düzeyinin yükselmesine katkıda bulunmak.
  • Ankara ve Türkiye genelinde gazetecilik mesleğini ve gazetecileri temsil etmek. Gazetecilik mesleğinin özel amaçlara ve çıkarlara alet edilmesini engellemek, meslek ilkelerine uyulmasını gözetlemek ve mesleğin onurunu korumak.
  • Basın, yayın, görsel, işitsel ve elektronik yayıncılık mesleğinde çalışanları bir araya toplamak; aralarındaki maddi ve manevi dayanışma ile yardımlaşmayı sağlamak, toplum içindeki onur ve değerini artırıcı yönde önlemler almak ve çalışmak.
  • Ankara’da faaliyet gösteren yerel gazeteciler arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı geliştirerek kamuoyu önünde saygınlıklarının artmasını sağlamak.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent’te, yerel, gazetecileri, bir, araya, getirecek, olan, ‘Ankara, Yerel, Ga
Yorumlar
Haber Yazılımı