Haber Detayı
11 Haziran 2014 - Çarşamba 16:57
 
Çankaya'da Yoğun İlaçlama Mesaisi
Halk sağlığını korumak amacıyla Çankaya Belediyesi tarafından sürdürülen ilaçlama çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor…
Çankaya Haberi
Çankaya'da Yoğun İlaçlama Mesaisi

Çankaya Belediyesi, vatandaşların sağlığını korumaya yönelik çalışmaların başında gelen ilaçlamayı, hazırladığı program dahilinde sürdürüyor.

Mevsim koşullarının elvermesiyle Nisan ve Mayıs aylarında birçok noktada ilaçlama yapan Çankaya Belediyesi’ne bağlı ekipler, insan ve hayvan zararlılarını yok ediyor. Nisan ayında 125 mahalle ilaçlanırken Mayıs’ta toplamı 124 olan mahallelerin tamamı ilaçlanırken 7 mahalle de iki kez ilaçlanarak sayı 131’e ulaştı. Ayrıca, aynı aylarda 407 parkta belediye ekiplerince ilaçlandı.

 

ZARARLILAR YOK EDİLİYOR…

Özel ilaçlama araçlarının yanı sıra çok sayıda deneyimli personelin katılımıyla yapılan çalışmaların iki aylık sürecinde yüzlerce litre ilaç kullanıldı. 253 bin 720 ml uçkun ilacı, 23 bin 540 ml larva ilacı, 58 bin 600 ml ağaç ilacı, 67 kg fare ilacı, 216 kg hamamböceği ilacı, bin 850 ml kefaz (kene ilacı), 11 bin 250 ml bit, pire ilacı ile 2 bin 647 ml kapalı alan ilacı kullanıldı.

Vatandaşların istek ve önerilerini de dikkate alarak yürütülen çalışmalar, ilçe merkezinden Çankaya’nın köylerine kadar her bölgede uygulanıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Halk, sağlığını, korumak, amacıyla, Çankaya, Belediyesi, tarafından, sürdürülen,
Yorumlar
Haber Yazılımı