Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 11:57
 
CHP Etimesgut İlçe Başkanlığını Cemal Emir Kazandı
CHP Etimesgut İlçe Örgütü 3. Olağanüstü Kongresi'nde Cemal Emir İlçe Başkanlığı'na seçildi. Cemal Emir 150 oy alırken Tekin Araç 72 oy, Ali Güvenç ise 71 oy alabildiler.
Etimesgut Haberi
CHP Etimesgut İlçe Başkanlığını Cemal Emir Kazandı

CHP Etimesgut İlçe Örgütü 3. Olağanüstü İlçe Kongresi’nde kazanan Av. Cemal Emir oldu. 3 adayın yarıştığı Olağanüstü İlçe Kongresi’nde, bundan bir süre önce atanan geçici yönetimin İlçe Başkanı olan Cemal Emir Olağanüstü İlçe Kongresi’nde diğer 2 rakibine fark attı. Başkanlık seçimine katılan 301 delegenin 150’sinin oyunu alarak İlçe Başkanlığına seçildi. 6 oy geçersiz sayılırken diğer adaylardan Tekin Araç 72, Ali Güvenç ise 71 oy alabildiler.

 

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen CHP Etimesgut İlçe Olağanüstü Kongresi’nde katılımın beklenenin üzerinde oldu. Toplam 379 delegenin 301’i katılım sağlayarak oy kullanırken kongre salonuna sadece delegeler alındı. Pandemi şartları ve Olağanüstü İlçe Kongresi olmasından dolayı dışarıdan misafir davet edilmezken milletvekilleri, diğer ilçelerin ilçe başkanları, siyasi partilerin temsilcileri kongrede bulunmadı. Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve yönetimi, kongrenin bitimine doğru salona geldiler.

 

Cemal Emir, kongrede yaptığı konuşmasında Etimesgut’un Ankara’nın 1 numarası yapacaklarını belirterek 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde de Etimesgut Belediye Başkanlığını kazanacakları iddiasında bulundu. CHP’yi Etimesgut’ta aydınlık günlerin beklediğini de söyleyen Emir, teşekkür konuşmasında da “Samsun’dan yeni bir Atatürk gelmesini beklemeyin, hepimiz birer Atatürk olacağız ve burada hedeflerimize ulaşacağız. Korkmayacağız, yılmayacağız, susmayacağız değil korkutacağız, yıldıracağız, susturacağız” dedi. Emir, kendisine destek veren partililere ve delegelere de teşekkür etmeyi unutmadı.

 

CEMAL EMİR BAŞKANLIĞI’NDA

CHP’NİN YENİ ETİMESGUT İLÇE YÖNETİMİ

 

Cemal Emir (Başkan)

Derya Bektaş

Şennur Çeper Çınar

Selçuk Demir

Özkan Deniz

Deniz Dizdar

Didem Hande Doğan

Erol Erdem

Yücel Gerger

Dikmen Güler

Hüseyin Kabadayı

Simge Kahraman

Seda Kılıç

Melike Münüsoğlu

Taylan Özgüven

Yaşar Öztaş

Deniz Parlak

Mehmet Avni Uzun

Hasan Yönel

Bir 7 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'MERKEZI 2012 1558. வa GUT BEL CHP Değişim Seninle Başlar ETİMESGUT AV. CEMAL EMİR ETİMESGUT ESGUT ETİMESGUT CHP CEMALS EMİRT TIMESGUT CHP .CEMAL EMİR Etimesgut 1şkan Adayı CHP Etimesgut liçe Başkan Adayı jgut Adayı' görseli olabilir

Bir 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: CHP, Etimesgut, İlçe, Başkanlığını, Cemal, Emir, Kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı