Haber Detayı
01 Mart 2014 - Cumartesi 18:42
 
CHP'liler Ankara'da Para Saçtılar
CHP Ankara İl Başkanlığı önünde toplanan partililer, sahte 30 milyon Euro'yu dağıtarak yolsuzluk ve rüşvet iddialarını protesto etti.
Ankara Haberi
CHP'liler Ankara'da Para Saçtılar

Çok sayıda partilinin katıldığı eyleme, DİSK üyesi bir grupta destek verdi. Eylemde yapılan basın açıklamasında konuşan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök; “İlk defa bir hükümet, hakkındaki bu  belgeli kanıtlı ağır iddialar karşısında ‘Meclis’e soruşturma komisyonu kuralım yargılanmak ve ben o komisyonda aklanmak istiyorum’ diyemiyor. Cumhuriyet tarihinde ilk defa 4 bakan, oğullarının adı rüşvet ve yolsuzluk iddialarına karıştığı için istifa etti. Yine tarihte ilk defa bir adalet bakanı hakkında iki tane fezleke düzenlendi. Hala ‘bir soruşturma komisyonu kurulsun ve orada aklanalım’ diyemiyorlar. Diyemeyecekler. Çünkü herşey ortada, herşey apaçık meydanda. Hakimleri, savcıları, emniyet mensuplarını değiştirerek kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Ama aklayamayacaklar” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından üzerinde ‘Para yerine geçmez’ yazan sahte 30 milyon euro tutarındaki banknotlar dağıtıldı. Yoldan geçen vatandaşların ilgisini çeken protesto olaysız bir şekilde son buldu.

45397_64699_01032014162042_6.jpg

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: CHP, Ankara, İl, Başkanlığı, önünde, toplanan, partililer, sahte, 30, milyon, Eu
Yorumlar
Haber Yazılımı