Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 22:52
 
Çubuk-Akyurt İçme Suyu Projesinde İlk Kazma Vuruldu
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, 2017 yılında onaylanan ancak yapımı ihmal edilen “Çubuk ve Akyurt İlçeleri Arası İçme Suyu İsale Hattı Yapım İşi” için ilk kazmayı vurdu.
Ankara Haberi
Çubuk-Akyurt İçme Suyu Projesinde İlk Kazma Vuruldu

Başkent’te altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam eden ASKİ Genel Müdürlüğü, projesi 2017 yılında onaylanan ancak uzun süre ihmal edilen “Çubuk ve Akyurt İlçeleri Arası İçme Suyu İsale Hattı Yapım İşi” için düğmeye bastı.

    Ankara-Çubuk Yolu üzerinde ilk kazmanın vurulduğunu açıklayan ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Tütüncübaşı, altyapı çalışmalarının Çubuk’u susuz bırakacağı iddialarının ise gerçeği yansıtmadığını söyledi. 24 kilometrelik hatta kazı çalışmalarının tam kapanma süreci bitimine kadar tamamlanmasını planladıklarını ifade eden Tütüncübaşı, “Endişe etmeyin. Çubuk’un 1 litre suyu eksilmeyecek” dedi.

 

ÇUBUK İLÇESİ ETKİLENMEYECEK, AKYURT’UN SU PROBLEMİ ÇÖZÜLECEK    

     Hattın yapıldığı noktalarda incelemelerde bulunan Tütüncübaşı, şu açıklamalarda bulundu:

“Şu an 35 yıllık bürokrat ve 40 yıllık mühendis olarak konuşuyorum. Bazı siyasetçiler gibi gerçeklikten, bilimsellikten, teknikten uzak konuşmuyorum. Biz ASKİ olarak eleştirilere daima açığız. Hele bu eleştirileri yapan ilçe belediye başkanımızsa dikkat kesiliriz. Ancak yapılan eleştiriler siyasete dönük olmamalı. Kurumumuz tüm şeffaflığıyla her türlü soruya cevap verebilecekken, gerçekten uzak açıklamaların yapılması bizi üzdü. Bir ilçe belediye başkanımızın sözünün yatsıya kadar mundar olmasını istemeyiz. Çok açık ve net soruyorum, Sayın Başkanım siz Çubuklunun susuz kalacağını nereden çıkarttınız? Böyle bir şey kesinlikle mümkün değil. Kameralar karşısında siyaset yapma isteği, bilimin, mühendisliğin önüne geçmiştir. Çubuk halkı lütfen rahat olun 1 litre suyunuz eksilmeyecek. Akyurt halkı siz de rahat olun her türlü engellemeye, ucuz siyasete rağmen bu proje ile suyunuzu getirip, hayır duanızı alacağız. ASKİ, bayram seyran, pandemi demeden, sokağa çıkma yasaklarını fırsata çevirerek çalışıyor.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çubuk-Akyurt, İçme, Suyu, Projesinde, İlk, Kazma, Vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı