Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 23:00
 
Derman Market 9 Bin Kişiye Kucak Açtı
Yenimahalle Belediyesi’nin Karşıyaka Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi içerisinde, Yenimahalle esnafı ve bağışçıların yardımlarıyla oluşturduğu Derman Toplumsal Dayanışma Merkezi, ilçedeki ihtiyaç sahiplerine can suyu oluyor.
Yenimahalle Haberi
Derman Market 9 Bin Kişiye Kucak Açtı

Yenimahalle’de dayanışmayı ve ilçe sakinleri arasında paylaşmayı artırmak amacıyla yaklaşık 6 ay önce hizmete açılan Derman Market’te 9 bin vatandaş,  pandemi nedeniyle randevulu sistemle ihtiyaçlarını giderdi. 6 bin ilçe sakini derman marketten gıda ve temizlik malzemesi alırken 3 bin vatandaş da giyim ihtiyacını karşıladı.

 

Randevulu alışveriş

Pandemi nedeniyle markette kalabalığın önüne geçmek için belirli bir sıraya koyulan ve alışveriş yapacak aileleri bir gün önceden SMS ile bilgilendiren market yetkilileri, alışveriş öncesi ise ihtiyaç sahibi ailelerin hes kodu sorgulamasını ve ateş ölçümlerini yaparak Derman Market’ten alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor.

Derman Toplumsal Dayanışma Merkezi, günlük ortalama yüz ihtiyaç sahibi aileye temizlik, gıda, giyim ve ayakkabı gibi 50 çeşit ürünü temin etme şansı sunuyor. Ekonomik sıkıntı çeken ve belediye ekipleri tarafından tespit edilen aileler, kartlarına yüklenen puanlarla 2 ayda bir gıda ve temizlik ürünlerini, 6 ayda bir de giyim ve ayakkabı ürünlerini alabiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Derman, Market, 9, Bin, Kişiye, Kucak, Açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı